SİYASET

Doğan'ın satışı için Rekabet Kurulundan onay bekleniyor

Doğan Holding'in Hürriyet, Posta, Fanatik gazeteleriyle Kanal D ve CNN Türk televizyonlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda yayın kuruluşunu 916 milyon dolara Demirören Grubu'na satışının ardından devir için Rekabet Kurulu'na başvuruldu. Rekabet Kurulu'ndan çıkacak onay ile devir işlemlerine başlanacak.

Erdoğan'dan yeni altın çıkışı

IMF'ye borçlanma altınla olsun.

Devlet süresiz nafakaya sonunda el attı

Süresiz nafaka konusundaki toplumsal tepkiye siyaset kayıtsız kalamadı. Erkekleri ve aileleri mağdur eden süresiz nafaka sistemi nihayet değişiyor.

Suriye krizi: Aktörlerin elinde hangi silahlar var?

İslam coğrafyasında en son teknolojilerini Müslüman halklar üzerinde deneyen katillerin ellerindeki silah envanterinin özeti:

Yastık altından çıkarılan altın 335 kilo

Başbakan Yardımcısı Şimşek, 'Altın tahviline vatandaşımız güvendi ve ilgi gösterdi. İkinci talep toplama döneminde 7 bin 100 kişi bin 335 kilogram altını yastık altından çıkararak, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına yatırdı' dedi.

FETÖ ilk kez terör örgütü olarak tanımlandı

Avrupa Komisyonu'nun 17 Nisan tarihinde yayımlayacağı aday ülkelerle ilgili rapor açıklık kazandı. Yayımlanacak raporda Türkiye'yi ilgilendiren bölümde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Avrupa Komisyonu'nda ilk kez terör örgütü olarak tanımlandı.

CNN İncirlik üssünden hayalet uçak kaldırdı

ABD Başkanı Trump'ın en haklı olduğu konu olan CNN kanalının yalan haberciliği yine gündeme damgasını vurdu

Zeytin Dalı Harekatı siber saldırıları tetikledi

Harekatın başlamasıyla özellikle kamu kurum ve kuruluşlarının taşra teşkilatlarına sistematik siber saldırılar düzenlendi.

İslam coğrafyası Batı için yeni silahlarını deneme sahası

Fransa yeni füzesini ilk defa Suriye'de kullandı

Türkiye operasyonu olumlu karşıladı

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik operasyonu ile ilgili Türkiye'den peş peşe açıklamalar geldi. Açıklamalarda 'Operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz' denildi.