15 Ağustos 2018 Çarşamba

Duterte'nin muharref İncil ve Hıristiyanlık eleştirisi sürüyor

Filipinler'deki uyuşturucu baronlarının infaz edilmesi emri, Obama'ya ve Papa'ya küfrü, Trump'a yönelik sözleri ile dikkatleri üzerine çeken Duterte Hıristiyanların vaftiz inancı ile de alay etti.

Netflix'in piyasa değeri medya devlerini geride bıraktı

Küresel internet televizyon ağı Netflix'in piyasa değeri, Amerikalı medya devlerinin değerini geride bıraktı.

Yazarımız Kemal Özer Ayasofya'da kitaplarını imzalıyor

Yazarımız Kemal Özer, bu yıl Ayasofya Camii önünde gerçekleşmekte olan Diyanet Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalıyor. İmza programı 19 Mayıs Cumartesi 22:00'de

Türkiye'de kitap okuma oranı birçok Avrupa ülkesini geride bıraktı

Avrupa İstatistik kurumu (Eurostat) Her yıl 23 Nisan'da kutlanan Dünya Kitap Günü dolayısıyla ülkelerin kitap okuma oranlarını açıkladı.

Türkler, batılılardan az televizyon izliyor

2008 ile 2015 yılları arasında 15 Avrupa Birliği ülkesinin vatandaşları üzerinde yapılan araştırmaya göre, Türkler günün 2 saat 17 dakikasını ekran karşısında geçirirken, bu sürenin AB ortalamasının altında olduğu görüldü

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na kilit vurulacak

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uyum çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kapatılacağı, 'kültür' bölümünün Milli Eğitim Bakanlığı'na 'turizm'in ise ekonomi yönetimine bağlanacağı iddia edildi.

İstanbul Kültür Çalıştayı başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul'un tarihi, sosyal ve kültürel birikiminin tüm yönleriyle ele alınacağı İstanbul Kültür Çalıştayı'nı 11-12 Mayıs'ta düzenleyecek.

'Aşıklar Sokağı'nda yürüyerek kendilerine eş aradılar

Çanakkale'de yüzyıllık geleneği yağmur durduramadı. Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Muratlar köyünde, 'Aşıklar Sokağı geleneği' olarak bilinen, köye bereket gelmesi için yapılan asırlık hayır yemeği, bu yıl da yağmura rağmen düzenlendi.

Kemal Özer, Kocaeli Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalıyor

Akkalemler.com yazarı gazeteci Kemal Özer, 6 Mayıs'ta Kocaeli Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalayacak.

İnsanlık ölmedi dedirten cömertlik

Samsun’da tramvayda yolculuk eden bir genç, ayağında ayakkabısı bulunmayan bir çocuğa kendi ayakkabılarını çıkarıp verdi. Ayakkabıları çocuğun ayağına giydirip bağcıklarını da bağlayan genç, yoluna çorapla devam etti.