KİTAP

Diğer

  Sağlığın gaspı

  Bu kitabı okumamışsanız batıyı tanımıyorsunuz demektir

  Amerikayı işgal eden Kristof Kolomb adlı yamyamın Amerika'da işlediği cinayetler ve katliamların birebir şahidi olan Bartoloméo de las Casas yerlilerin yok edilişinin tarihi yazmıştı. İşte o kitabın adı: 'Yerlilerin Gözyaşları'

  Türk'ün Kanadı AT

  Akkalemler yazarı Lütfi Bergen'den yeni bir eser daha. Bergen'in Yazıgen yayınlarından çıkan yeni eseri: Türk'ün kanadı AT, çok yakında raflarda olacak.

  Hayatı tatlandıran servet: Bereket

  Yusuf Ömer Muhammed, Bereket mefhumu oldukça ilginç ve incelikle ele alıyor. Bereketi elde elde etmenin yollarını Ayet-i Kerime ve Hadis-i Şerifler ışığında izah ediyor.

  Fahreddin Paşa'nın Medine Müdafaası - Hicaz bizden nasıl ayrıldı?

  İngilizlere uşaklık eden Şerif Hüseyin, çapulcuları ve İngilizlerin Medine'ye saldırdığında Fahreddin Paşa destansı müdafada bulunmuştu. Hadisenin birebir şahidi olan Naci Kaşif Kıcıman yaşananları anlatıyor.

  Eş-Şeceretü’n-Numaniyye fi’d-Devlet-i Osmaniyye

  Osman Gazi'ni doğumundan 18 yıl önce vefat eden Muhyiddin İbn Arabi'nin, Osmanlı devletinni kurulacağını müjdelediği, hatta tüm Sultanların adını tek tek yazdığı, padişah sayısının 36 olacağını belirttiği benzersiz eseri

  Özel beslenenler için tarifler

  Para kazanmak maksatlı yapmacık, sahte gıdaları öneren pek çok yemek tarifi kitabı görürsünüz. Ancak bu öyle değil. Samimiyet ve doğru gıda ve yemek tarifleri arayanlar için iyi niyetli bir eser.

  Çanakkale Savaşı'nda Siyonistler

  Dünü bilmeden bugünü anlamlandırmak, bugünü ihya etmeden yarını tahayyül etmek imkansız. Dün Bugün Yarın Yayınları dünü bugüne taşıyarak yarını anlamlandırmayı kolaylaştırıyor. Hatıratlar, kişilerin hadiselere kendi zaviyeleri ya da bulundukları yerden baktıkları eserlerdir. Tarihin birebir gerçeği olmasalar da yaşanmışlığı ve itiraflarıyla tarih ayna tutar tarihçiye belge sunarlar.

  Dini Hayatın Psiko-Sosyal Temelleri

  Prof. Dr. Ali Murat Daryal'ın diğer tüm eserleri gibi dinî hayatımızı ele alan önemli bir eser. Mutlaka okunmalı