EĞİTİM

Diğer

  Üniversite YKS imtihan sonuçları açıklandı

  ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Sonuçlara, 'sonuc.osym.gov.tr' adresinden ulaşılabilecek

  FETÖ ile mücadele top taca gitti

  YÖK “akademisyenleri ihraç yetkisine” karşı çıkıp topu rektörlere attı. Rektörler de “Suistimalin önü açılır” diye itiraz etti.

  Milli kanser çalışmasında şaibe iddiası

  Bursa Uludağ Üniversitesi’nin İstanbul merkezli bir özel üniversite ile uzun süredir sürdürdüğü kanser ilacı çalışması üzerinde büyük ‘şaibeler’ oluşmuş durumda.

  Adnan Oktar için adını bile değiştiren profesör kim?

  İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta başında Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde operasyon başlattı. Operasyon sonrası gözler Oktar için adını bile değiştiren Taslaman'a çevrildi.

  Üniversitelilere her yaz 5 bin lira

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 'Sosyal Çalışma Programı' ile her yaz 3 ay boyunca üniversiteli gençlere toplam 4 bin 800 lira ödenecek.

  Talebelerin okula cep telefonu getirmeleri yasaklandı

  Fransa Parlamentosu, öğrencilerin üniversiteye kadar okula cep telefonu sokmasını yasaklayan düzenlemeyi kabul etti. Gelecek yıl başlayacak yasakla, telefona bağımlılığı azaltmak, derse odaklanmak, öğrencilerin birbirleriyle temasını sağlamak amaçlanıyor.

  Gerçekten bunlar sapık

  Fransa'da okullarda 83 sayfalık laiklik kitapçığı dağıtıldı. Talebelerden öyle bir şey istediler ki bunlar gerçekten sapık. Üstelik sapıklıklarını da kayda geçiriyorlar.

  ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Haley'e Filistin protestosu

  ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, konuşma yapmak için gittiği Houston Üniversitesinde, İsrail'in Gazze'deki katliamı karşısındaki tutumu nedeniyle protesto edildi.