15 Ağustos 2018 Çarşamba

BİLİM-TEKNOLOJİ

Diğer

  Çocuğunuzu nasıl kaybeder, nasıl kazanırsınız?

  Sabredin ve durdurup izleyin

  MIT'den devrim gibi icat: İçsesi kelimelere döken kulaklık

  ABD’de bulunan ve dünyanın en büyük araştırma enstitülerinden birisi olan MIT, içsesleri yazıya döken bir kulaklık geliştirdi.

  Bizim belediyeler ithal ederken, Polonya bizden aldı

  Yerli üretim yapıldığı halde bizim belediyeler yurt dışından ithal ederken, Polonya, Türkiye'den tramvay satın adlı.

  Sosyal medyada paylaşmadan önce bin kez düşün

  Gmail, Yahoo, Hotmail gibi büyük oyuncular başka olmak üzere maillerin güvenli olmadığı en sık tekrarlanan haberlerden biri. Öte yandan Facebook ve instagram başta olmak üzere sosyal medya aile, çocuk, ölüm, doğum gibi özel veri ve resimleri yayınlanmasının aileler ve toplumu tehdit ettiği yazılır ama pek çok kimse bunu umursamaz...

  Merhaba ulus devletler

  ‘Uzay ülkesi’ Asgardia devlet başkanını seçti

  Siz gözü kapalı Facebook kullanırken

  Facebook'un başka nelerinizi dünyaya açtığını/ açacağını, başka ne tür montajlar yaptığını/yapabileceğini düşünmeniz için bir haber

  Mevcut telefonlar da yok olmakla yüz yüze

  Minima, akıllı telefonun tüm temel işlevlerini göz önünde bulunduran, rahat bir ekran klavyesine sahip küçük boyutlu bir telefon konsepti.

  Çağların bilgisi Kur'an-ı Kerim'de

  Tarihin geriye doğru, ateist ve materyalist düşüncenin belirlediği şekilde tasnifi yalandan ve batıl iddialardan ibarettir. İlk insanların yani Hz Âdem aleyhiselam'ın devirini taş devri, mağara devri, toplayıcılık ve avcılık gibi ahmakça ve iftira edilerek tasnif edilmesi ve bunların da Müslüman mekteplerinde okutulmasına Prof Dr Orhan Çeker isyan etti.