RAMAZAN

Diğer

  Vatandaş yaptı yapacağını

  CHP'nin icaraatlarını değerlendiren vatandaş hocaya öyle bir soru sordu ki...

  Uşak ve bunak bir ahlaksızdan Şiiler için fetva: Sigara orucu bozmaz

  Irak seçimlerinden zaferle çıkan ülkenin Şii figürlerinden Mukteda es Sadr sigaranın orucu bozmadığını söyledi. ABD'nin uşaklarından ve tutarsızlıkları ile şöhret bulan Sadr'ı kimse ciddiye almadı.

  İsrail hurması 'Kudüs hurması' yalanıyla satılıyor

  'Kudüs hurması' şeklinde bir hurma türü bulunmadığını kaydeden Gıda Hareketi Başkanı bu adla satılan hurmaların İsrail hurmaları olduğunu bildirdi. Özer; ''Kudüs hurması' adlı yalana verilen her kuruş, Müslüman'a sıkışan kurşundur. Müslümanları akıllarını başlarına almaya çağırıyorum' dedi.

  Susun da bari adam sansınlar

  Bayraktar Bayraklı gibi muharreflerin 'Her ayda hac ibadeti yapılabilir. Ramazan Eylül'e sabitlenebilir' diyerek iyice zıvanadan çıkmasının ardından konuya toplumun itibar etmediği başarısız siyasetçi, kumarhaneci, Soros'cu Besim Bituk'da dahil oldu.

  Haddi aşmaya devam ediyorlar: Ona kalsa Eylül'e sabitlermiş

  İslam tarif için bir biriyle yarışan tahrifçiler, hadsizlikte de sınır tanımıyorlar. Şimdi de reformist, mealist, mopdernist ve mezhepsizlerin arzı endam ettiği TV8'de Bayraktar Bayraklı, 'Her ayda hac ibadeti yapılabilir. Ramazan Eylül'e sabitlenebilir' diyerek iyice zıvanadan çıktı.

  Bu alçaklığı belediye engelledi

  Göç ve İslam karşıtı aşırı sağcı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (Pegida) örgütünün, Hollanda'nın Utrecht kentindeki Ulu Cami önünde yapmayı planladığı barbekü ve domuz çevirme etkinliği belediye tarafından yasaklandı.

  Oruç saati fazla deyip 4 saat düşürdüler

  İzlanda'da bir grup Müslüman bir araya gelerek oruçlu geçilen zamanı 4 saat indirdi. Bir günün 22'i saatini oruçlu geçiren İzlandalı Müslümanlar kendi aralarında konuşarak, orucu 18 saate indirdi.

  Dine ve coğrafya konusunda bu kadar bilgi fazla

  'İftarı hangi şehir önce açar' sorusunu cevapları herkesi şaşkına çevirdi.

  Ramazan'da canım ne ister günü

  Yemen’de Ramazan ayı gelmeden önce geçmişi çok eskilere dayanan bir gelenek günümüze kadar yaşatılıyor. Yemenliler “Canım ne ister günü” olarak bilinen etkinlikte oruca hazırlık amacıyla yapılan davetlerle canlarının çektiği yemekleri yeme imkanı buluyor.

  Cemaat imamı neden dövdü?

  Teravih Namazını hızlı kıldıran Kastamonu Bozarmut köyü imamı Fatih Demircan'ı cemaat 'namaz öyle kıldırılmaz' diye dövdü.