RAMAZAN

Diğer

  Filistinliler 2 ülkenin iftarlıklarını reddetti

  Filistinliler, Mescidi Aksa'da ikram edilmek üzere Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin iftarlıklarını bu 2 ülkenin İsrail ile olan yakın ilişkilerini protesto için reddettiler.

  İncelmiş zevklerin göstergesi Osmanlı Ramazanları

  smanlı Ramazanları; iftar yemekleri, ruhları dinlendiren Enderun Teravihleri ve her biri bir Kur’an ziyafetine dönüşen mukabeleleriyle incelmiş bir medeniyetin tezahürüydü. Mehmet Ali Sarı’nın yazısından hareketle Osmanlı Ramazanlarında küçük bir yolculuğa çıkıyoruz.

  Medyanın Ramazan demirbaşları ve reyting savaşları

  Hasan Lütfi Ramazanoğlu, medyanın Ramazan demirbaşları ve reyting savaşlarını şiirleştirdi. İşte o şiir

  Şifa için oruç tut: Oruç vücudun yenilenmesini sağlıyor

  Silah tüccarlarınca verilen Nobel Ödülü'nün sahiplerinden Japon Yoshinori Ohsumi, oruç tutmanın insanı daha sağlıklı kıldığını, oruçlu insanların hücrelerinin yenilendiğini söyledi. Ohsumi, hücrenin kendisini sindirmesi teziyle 2016'da Nobel Tıp Ödülü'nün sahibi olmuştu.

  Din İşleri: Körfez ülkeleri yanlış yapıyor, Ramazan hilali görüldü

  Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Ahmet Yaman, İslam dünyasındaki 'Hilal görünmedi' tartışmasına ilişkin 'Güney Amerika'nın batı kıyılarından itibaren hilal görünmeye başlıyor. Dün akşam itibarıyla görülüyor. Görüldüğü zaman Türkiye'de saat 02.20 dolayısıyla henüz imsak başlamamış oluyor' dedi.