EĞİTİM

Diğer

  Üniversitelilere her yaz 5 bin lira

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 'Sosyal Çalışma Programı' ile her yaz 3 ay boyunca üniversiteli gençlere toplam 4 bin 800 lira ödenecek.

  Talebelerin okula cep telefonu getirmeleri yasaklandı

  Fransa Parlamentosu, öğrencilerin üniversiteye kadar okula cep telefonu sokmasını yasaklayan düzenlemeyi kabul etti. Gelecek yıl başlayacak yasakla, telefona bağımlılığı azaltmak, derse odaklanmak, öğrencilerin birbirleriyle temasını sağlamak amaçlanıyor.

  Gerçekten bunlar sapık

  Fransa'da okullarda 83 sayfalık laiklik kitapçığı dağıtıldı. Talebelerden öyle bir şey istediler ki bunlar gerçekten sapık. Üstelik sapıklıklarını da kayda geçiriyorlar.

  ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Haley'e Filistin protestosu

  ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, konuşma yapmak için gittiği Houston Üniversitesinde, İsrail'in Gazze'deki katliamı karşısındaki tutumu nedeniyle protesto edildi. 

  Bir talebe ve okurda olması gereken hasletler

  Süleyman Hayri Bolay hoca, günümüz okurları, yazarları ve de ilim dünyasının içine düştüğü dertlere şifa mahiyetinde bir eseri tahlil ediyor. Kanuni dönemi filozoflarından Müneccimbaşı Ahmed Dede'nin 'Adab-I Mütalaa' adlı Risalesinin Tahlili sizi bekliyor

  2 yıllık İlahiyat mezunlarına lisans tamamlama hakkı geliyor

  İlahiyat ön lisans mezunlarına sınavsız dört yıllık lisans tamamla hakkı tanınmasına ilişkin kanun tasarısı, Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edildi.

  Talebelere hoca seçme hakkı verilsin

  Son yazısında Deizm tartışmalarına değinen gazeteci Kemal Özer, hastaların doktor seçmesi gibi öğrencilere de hoca seçme hakkı verilmesini önerdi.

  Bugün 23 Nisan, neşe doluyor (LC Waikiki) insan

  Tüm yurtta 23 Nisan 'Egemenlik' ve çocuk bayramı kutlamaları yapılıyor, halkımızın 'kazanımları' yad ediliyor.

  Devlet karar değiştirdi tabletler çöpe

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önümüzdeki dönem çocuklara kodlama dersinin uygulamasını yapabilmeleri için tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarlar vermeyi planladıklarını söyledi.