KİTAP

Diğer

  Türkiye'de kitap okuma oranı birçok Avrupa ülkesini geride bıraktı

  Avrupa İstatistik kurumu (Eurostat) Her yıl 23 Nisan'da kutlanan Dünya Kitap Günü dolayısıyla ülkelerin kitap okuma oranlarını açıkladı.

  7/24 İlm-i Hal

  Bu eser, öğrenilmesi farz-ı ayn olan temel dini bilgileri sunan, Hanefi mezhebine göre hazırlanmış bir ''günlük hayat rehberi''dir. Eser 15 yaş ve üzeri gençler ve yetişkinler için hazırlanmış...

  Yeni Malumat-ı Medeniye - Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı

  Yeni Malumat-ı Medeniye kitabı, tahsil düzeyi ne olursa olsun 7'den 70'e her ferdin mutlaka okuması gereken muhteşem bir eser. Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı olan bu eser, son zamanlarda neşredilmiş en güzel eserlerden biri.

  Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler

  Fakirleri zenginlere yedek parça yapmak için 1968'de Rockefeller'e ait Harvard Üniversitesi'nin ileri sürdüğü 'Beyin Ölümü' yalanı çökmesine rağmen, endüstri ve zenginlerin çıkarları yüzünden etkili azınlığı gerçeği kabule yanaşmıyor.

  Hz Peygamber gibi beslenme: Müslüman'ın Diyeti

  Müslüman'ın Diyeti' eseri, yazarımız gazeteci Kemal Özer'in Müslümanca beslenmeyi anlatan kitabı. Batılılaştıkça İslamî beslenme değerlerinden uzaklaşan günümüz Müslümanları için bir klavuz.

  Muhtasar İslam Tarihi (3 cilt)

  Büyük mütefekkirlerden tarihçi Kadir Mısıroğlu'ndan Âdem (a.s.)'dan Osmanlı'ya kadar uzanan, büyük bölümü ise Hz Muhammed (s.a.v.)'i anlatan 'Muhtasar İslam Tarihi' 3 hacimli ciltten oluşuyor.

  Gülen Şeytanlar Tarihi

  Yazarımız Kemal Özer'den Pavlus'tan Gülen'e Müslümanları ifsadla meşgul 2000 yıllık şeytanîlerin tarihini yazdı.

  Peygamber (s.a.v.) Efendimizin Yüce Ahlakı

  Resülullah (s.a.v.) Hazretleri, hayatını daha iyi öğrenmek her Müslümanın vecibelerinden... MTTB'nin başkanlarından Ömer Muhammed Öztürk beyin Hz Peygamber (s.a.v.)'ı anlatıyor.

  Batı aklına karşı Türkiye

  Süleyman Hayri Bolay hocadan özellikle aklı karışıklar olmak üzere herkesin okuması gereken güzel bir eser daha.

  15 Temmuz gecesi Rus gemileri Erdoğan’ı korudu mu?

  Volkan Özdemir’in kaleme aldığı “Rusya’nın Kodları – Türkiye’de Rusya’yı Ararken Rusya’da Türkiye’yi Bulmak” isimli kitapta çok konuşulacak bir iddiaya yer verildi.