İstanbul Kültür Çalıştayı başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul'un tarihi, sosyal ve kültürel birikiminin tüm yönleriyle ele alınacağı İstanbul Kültür Çalıştayı'nı 11-12 Mayıs'ta düzenleyecek.

'Aşıklar Sokağı'nda yürüyerek kendilerine eş aradılar

Çanakkale'de yüzyıllık geleneği yağmur durduramadı. Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Muratlar köyünde, 'Aşıklar Sokağı geleneği' olarak bilinen, köye bereket gelmesi için yapılan asırlık hayır yemeği, bu yıl da yağmura rağmen düzenlendi.

Kemal Özer, Kocaeli Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalıyor

Akkalemler.com yazarı gazeteci Kemal Özer, 6 Mayıs'ta Kocaeli Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalayacak.

İnsanlık ölmedi dedirten cömertlik

Samsun’da tramvayda yolculuk eden bir genç, ayağında ayakkabısı bulunmayan bir çocuğa kendi ayakkabılarını çıkarıp verdi. Ayakkabıları çocuğun ayağına giydirip bağcıklarını da bağlayan genç, yoluna çorapla devam etti.

Bir talebe ve okurda olması gereken hasletler

Süleyman Hayri Bolay hoca, günümüz okurları, yazarları ve de ilim dünyasının içine düştüğü dertlere şifa mahiyetinde bir eseri tahlil ediyor. Kanuni dönemi filozoflarından Müneccimbaşı Ahmed Dede'nin 'Adab-I Mütalaa' adlı Risalesinin Tahlili sizi bekliyor

Mehmet Akif'in hiç yayınlanmayan bir şiiri bulundu

Prof. Dr. Mustafa Koç, Mehmet Akif Ersoy'un hiç yayınlanmayan 'Allah' isimli bir şiirini ortaya çıkardı. Şiir ilk kez Dergah dergisinin son sayısında neşredildi.

İdeolojiler çağı bitti

J. L. Shapiro, Geopolitical Futures'daki 5 Nisan tarihli yazısında ideolojilerin öldüğünü ileri sürdü.

Batı emperyalizminin etkisi altında büyüdük

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından düzenlenen 'Yazar ve Okur Buluşmaları'nın bu haftaki konuğu sanatçı Mazhar Alanson oldu.

Vahhabiler bu belgeye çıldırdı

Katarda yeni açılan Milli Kütüphane'de Suudi Arabistan'ın İngiltere ile iş birliği yaparak Müslümanlara nasıl ihanet ettiğini gösteren belgeler yayınlandı. Yayınladı, Suudili Vahhabileri çıldırttı!

'ABD'deki Başkanlık seçimlerine Rusya müdahalesi' haberine Pulitzer ödülü

Gazetecliğin Oscarları olarak bilinen Pulitzer Ödülleri sahiplerini buldu. Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein'ı konu alan haber ile Trump'ın Rusya ilişkileriyle ilgili haber gazetecilikle ilgili en yüksek ödül olan Pulitzer kazandı.