SİYASET

Bahçeli, Merali pek sevdi

Devlet Bahçeli, Koray Aydın’a çağrı yaparak “Hanımefendinin partinin başında kalması için ikna etmeli” dedi

FETÖ'ye İYİ gelecekti ama Meral Akşener'e bile iyi gelmedi

FETÖ projesi olduğu iddialarından kurtulamayan ve seçimde yaşadığı hezimetle de gündemden düşmeyen Meral Akşener, İP'in başında ayrılma kararı aldı. İP'in geleceği ise meçhullerle dolu...

Halk Adnan Oktar'a nasıl bakıyor, AK Parti'den ne istiyor?

MAK Araştırma'nın yaptığı kamuoyu araştırması ilginç bir tabloyu ortaya koyuyor. Toplumun iktidardan ve AK Parti'den beklentisi ne? Hak ve İsrail ajanı Adnan Oktar'a nasıl bakıyor? İşte detaylar!

İngiliz sekülerizmini isteyen Temel'in Vatikanlı damadı

Saadet Partisinin Türkiye'ye İngiliz sekülerizmini getirmeyi isteyen genel başkanı Temel Karamollaoğlu ile ilgili önemli bir yazı.

CHP'den çözülme başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Ali Arif Özzeybek'den sonra bir başka başdanışman Ekrem Kerem Oktay da zehir zemberek bir açıklama ile istifa etti. Muharrem İnce'nin safına geçtiğini ilan etti.

Bu sık tekrarlanan bir Kılıçdaroğlu komedisidir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'deki grup toplantısında Mustafa Kemal'in bir sözünü söylemeye çalışırken trajikomik bir duruma düştü. Kılıçdaroğlu söylemeye çalıştığı sözü bir de 'Kimse unutmasın' diyerek hatırlatmaya kalkarak, önündeki kağıttan bile okuyamadı. Kılıçdaroğlu, 'Ve hiç kimse Gazi Mustafa Kemal'in şu sözünü unutmasın. 'Hattı müdafaa yoktur, eee hattı müdafaa yoktur. Eee afedersiniz...' diyerek sözünü tamamlamak zorunda kaldı.

Mustafa Kemal ile Erdoğan'ın Hacıbayram cuma namazları arasındaki fark

Mustafa Kemal Paşa için Hacıbayram’da Cuma namazı kılmak siyaset/maslahat icabı iken, Tayyip Erdoğan’ın siyaseti aşan bir sebeple Hacıbayram camiinde olduğunu belirtmek gereklidir.

Milletvekilinin twiti takdir topladı

Şanlıurfa'dan AK Parti milletvekili seçilen Zemzem Gülender Açanal'ın seçilir seçilmez attığı attığı bir twit takdir topladı.

Kabine ve milletvekilleri 1. Meclis'te toplandı

Cuma Namazını Hacı Bayram Camii'nde kılan Başkan Erdoğan 1. Meclis'in binasına geçti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve milletvekilleri Ulus’taki Birinci Meclis binasında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1’inci toplantısı açılış törenine katıldı.

Beştepe'deki tarihi ana neden katılmadılar?

Yabancı devlet adamlarının yanı sıra Erdoğan'ın seçim başarısı nedeniyle siyasi hayatları biten Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz Beştepe'deki törene katılırken, Davutoğlu ve Babacan yer almadı. Peki neden?