SİYASET

İşte CHP ile AK Parti arasındaki 'fark'

AK Parti'nin ardından CHP'de seçim beyannamesini açıkladı. Beyannamelerde geçen anahtar kelimeler iki parti arasındaki vizyon farkını gözler önüne seriyor.

PKK'ya kaçın çağrısı gibi twit

MHP'den ihraç edilen Iğdır eski Milletvekili Sinan Oğan'dan Kandil'dekilere çağrı gibi paylaşım. Oğan twitter hesabından 'Kandil'e operasyon geliyor' diye yazdı. Kaynağını açıklamazken yazılanlar tepki çekti.

İnce'ye kim ayar verdi?

Muharrem İnce önce söyledi sonra inkar etti. CHP’nin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında, Avrupalı büyükelçilerin kendisine “Erdoğan’ı yargılayacak mısınız” diye sorduğunu söyledi. İnce bu sözlerini daha sonra “Söylemedim” diye yalanladı. İnce'nin hesap vermekten korkutuğu ya da birilerince ince bir ayara tabi tutulduğu anlaşılıyor.

CHP'yi bastı, Tezcan'ı yumrukladı, CHP arenaya döndü

CHP'de kirizler bitmek bilmiyor. Aday gösterilmeyen Eren Erdem'in Kılıçdaroğlu ve Bülent Tezcan'ı ihbar eder şekilde konuşmasının ardından yerini beğenmeyen Tuncay Özkan CHP'yi bastı, Tezcan'ı dövmeye kalkıştı.

Eren Erdem'den Kılıçdaroğlu ve Tezcan'a suçlama

Artı TV'ye bağlanan Eren Erdem, 'Ben CHP medya komisyonu üyesiyim, herhangi bir gazeteye kafama göre gitmem, Zaman gazetesine Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gittim' dedi.

İyi Parti yöneticileri Akşeneri suçlayıp istifa etti

İyi parti kurucuları 'Dar oligarşik yönetim şekli ile hiçbir farkının olmadığını görmüş bulunmaktayız' dedi, Liyakatın ve ahde vefanın olmadığı bir yapının içerisinde yer alamayacaklarını belirterek topluca istifa etti.

Halaçoğlu: Gülen Ermeni

MHP'den İyi Parti'ye geçen Tarih Kurumu eski başkanı, milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Gülen'in Ermeni olduğunu söyledi, aday listesine alınmadı.

İşte yeni kabinede bakan olamayacağı kesinleşenler

Eski ve mevcut kabinede yer alan yer aldığı halde AK Parti listesinde milletvekili adayı gösterilen isimlerin yeni dönemde bakan olmaları da engellendi. İşte o isimler.

CHP milletvekili adayları belli oldu, işte o liste

CHP, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimler belli oldu. Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından listede birçok yeni isim dikkat çekiyor. Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu'ysa İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.

Muharrem İnce'den Erdoğan 'öldürülecek' mesajı

Muharrem İnce’nin canlı yayında ‘Demirel ve Özal nasıl gittiyse, Erdoğan da öyle gidecek’ sözü üzerine Siyonistlere ait yayın organı FOX ekrana KJ'sine 'Özal nasıl gittiyse Erdoğan da öyle gidecek' yazdı. İnce ve Fox'un skandallarına tepki yağıyor.