SİYASET

Babam kamuoyu vicdanını yaralamış ve herkesi ve ailemi de üzdü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı'nın Akit gazetesinde yayınlanan 'Fetullah Gülen Olsam' başlıklı yazısına ilişkin açıklama yaptı.

FETÖ'nün medya ve siyasi ayağı ortaya çıktı

FETÖ ile irtibatı olmadığını söyleyen Nazlı Ilıcak, İslam'ı terk edip Deist olduğunu ilan eden Yaşar Nuri Öztürk ve Mason Demirel ile FETÖ elebaşısı aynı karede

İngiliz The Guardian Mustafa Kemal'e diktatör dedi

Erken seçim Batı alemini kelimenin tam manasıyla şoka soktu, panikten Haçlı bilinçaltları devreye girdi

Erken seçim dünya gündemine oturdu

Bir süredir finansal ve askeri olarak Türkiye'yi sıkıştırmaya çalışan ülkeler şoka girdi

Erken seçim 24 Haziran 2018'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de önce MHP lideri Bahçeli ardından da Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşme sonrası yaptığı açıklamada erken seçim tarihini 24 Haziran olarak açıkladı.

15 Temmuz gecesi Rus gemileri Erdoğan’ı korudu mu?

Volkan Özdemir’in kaleme aldığı “Rusya’nın Kodları – Türkiye’de Rusya’yı Ararken Rusya’da Türkiye’yi Bulmak” isimli kitapta çok konuşulacak bir iddiaya yer verildi.

IMF Türkiye'nin büyüme beklentisini yükseltmeye doyamıyor

IMF Türkiye'nin 2018 büyüme beklentisini yükseltirken 2019 beklentisini düşürdü, raporda ABD için 2018 büyüme beklentisi %2.7'den %2.9'a yükseltilirken Euro Bölgesi için büyüme beklentisi de %2.2'den %2.4'e çıkarıldı

Fransa'yı sardı bir Türk korkusu

Önce Türk - Rus yakınlaşmasını hedef alan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron şimdi de , 'Karşı karşıya olduğumuz jeopolitik risk, Batı Balkan ülkelerinin Rusya veya Türkiye'ye kaymasıdır. Balkan ülkelerinin yönlerini Türkiye veya Rusya'ya doğru dönmelerini istemiyorum' dedi.

Devlet Bahçeli 'Erken Seçim' istedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında 'Türkiye'nin 3 Kasım 2019'ı beklemesi bu şartlarda mümkün değil' diyerek erken seçim mesajı verdi.

Amerika yine papazı bulamadı

İzmir'de terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakim karşısına çıkan ABD uyruklu papaz Andrew Craig Brunson'un tutukluluk halinin devamına karar verildi.