SİYASET

İşte yeni sistemin yeni bakanları

Türkiye bugün yepyeni bir sisteme geçti. Sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin ederek resmen göreve başladı. İşte cumhurbaşkanı yardımcısı ve yeni bakanlar...

Saadet tiyatrosu

Saadet Partisi'ne geçen iki milletvekili Temel Karamollaoğlu'nu yalancı mı çıkardı?

İP'in milletvekili ipleri kopardı

Kendini Konya'nın 'en iyi Müslümanı' ilan eden İP’in sendikacı milletvekili Fahrettin Yokuş, daha ilk günden İP'leri kopardı. TBMM'nin yeni Kamer Genci olmaya aday Yokuş'un üslubunun yanı sıra Türkçesi de alay konusu oldu.

Görün itirafı görün, yalan, korku ve itirafı işitin

SONAR başkanı Hakan Bayrakçı :'Anketlerde Erdoğan'ın kazanacağını görmüştüm ama ilan etsem camia beni çarmıha gererdi.'

Sosyal medyada kendini ele veren verene

Dijital Kalkınma Derneği Başkanı Zekai Kıran'ın 17/25 sürecinde attığı twitleri ile 24 Haziran seçimleri sonrası yaptığı RT tartışmaya yol açtı. İşte garip ilişki ağı:

Seçildiği gün genel başkana istifa çağrısı yaptı

CHP, 41 yıl aradan sonra Elazığ'dan milletvekili çıkardı. O da seçildiği gün genel başkan ve parti yönetimini istifaya çağırdı.

Erdoğan korkusu Singapur’u da sarmış!

Milat gazetesi yazarı Doç. Dr. Saim Kayadibi, Singapur'da yaşadıklarını kaleme aldı. İşte Ak Parti bayrağını suç sayan Singapur'daki gelişmeler...

'Erdoğan iyi bir diktatör değil'

TRTWorld'un en çok izlenen programı Newsmakers da bu hafta konu Türkiye seçimleriydi. KOnuk ise ABD Eski Savunma Bakan yardımcısı Lary Korb... Sunucu ilk Korb arasında ilginç 'diktatör' polemiği yaşandı.

'İslam dünyasının en etkili lideri Erdoğan'

Malezya'da hükümetin ortağı Halkın Adaleti Partisi lideri Enver İbrahim, '24 Haziran seçimlerinde Ortadoğu'da, Filistin'de ve hatta dünyada adalet için mücadele eden Erdoğan'ı destekliyorum' dedi.

CHP bunu ilk kez yaptı, herkes şaşkın

AK Parti ve Hükümetin her icraatına itiraz eden yıkım koalisyonun en iri üyesi CHP bu kez herkesi şaşırttı.