AVRUPA

Diğer

  Yiğit kıza (valiant girl) soruşturma

  İsveç'in Göteborg kentinde Afgan sığınmacının sınır dışı edilmesini protesto eden İsveçli aktivist Elin Ersson hakkında soruşturma başlatıldı.

  Bu Almanların jetonu hep geç düşüyor

  Rezil olan Almanya Futbol Federasyonu Başkanı (DFB) Reinhard Grindel, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığı açıklayan Mesut Özil ile ilgili bazı konularda hatalı olduğunu itiraf etti.

  Mültecilerin gözyaşları Yunanistan'ı yaktı

  Türk balıkçılar, göçmenleri taşıyan şişme botun Bozburun açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince batırıldığını görüntülemişti. Göçmenleri sulara gömen Yunanlılar, Yunanistan'a ulaşanlara ise aşağılık muamelelerde bulunuyordu. Mazlumun ahı ise Yunanistan'ı küle çevirdi.

  Uçak ve silahlarının ardından subayları da çöp çıktı

  Almanya'da, ordudaki askeri personel yetersizliğinin Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin askeri deneyimi bulunan vatandaşlarıyla giderilmesi konusunun tartışıldığı bildirildi.

  Almanlardan geri vites

  Türkiye ile baş edemeyen ve kavgada yenilen Almanya, bir yıldır Türkiye’ye yönelik uyguladığı sözde ekonomik yaptırımları kaldırdığını ve Türkiyeyi ziyaret etmek isteyen Alman turistler için seyahat uyarısını hafiflettiğini duyurdu. Ya da bikemediği bileği öpmek zorunda kaldı.

  İngiliz çocukları bile istismardan vazgeçmiyor

  İngiliz polisinin, çocukları çetelere ve terör örgütlerine yönelik gizli operasyonlarında ajan olarak kullandığı ortaya çıktı.

  Kuzey Makedonya neresi, isim krizi gerçekten çözüldü mü?

  Yunanistan ile Makedonya arasındaki 'isim' anlaşmasızlığı Kuzey kelimesinin eklenmesiyle halledilmiş oldu mu? Dr. Galip Çağ değerlendiriyor.

  Hitlerin torunları, algı namussuzluğunu sürdürüyor

  FETÖ'nün işgali altındaki Almanya'da, Hitlerin torunlarının Türkiye düşmanlığı tam gaz devam ediyor.