AVRUPA

Diğer

  Avrupa'da krize doğru

  İtalya’da seçimin ardından 86 gün geçmesine rağmen, ülkede hükümet kurma sorunu devam ediyor. Kriz nedeniyle AB ülkelerinden peş peşe uyarılar gelirken, Avrupa borsaları günü sert düşüşle kapattı.

  Fransa diren (iyor)

  Fransa'da başta başkent Paris olmak üzere pek çok kentte cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ekonomik politika tercihleri 'İnsan Seli' ismiyle düzenlenen gösteri ve yürüyüşlerle protesto edildi.

  Bu alçaklığı belediye engelledi

  Göç ve İslam karşıtı aşırı sağcı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (Pegida) örgütünün, Hollanda'nın Utrecht kentindeki Ulu Cami önünde yapmayı planladığı barbekü ve domuz çevirme etkinliği belediye tarafından yasaklandı.

  KKTC'nin mandacı kafalı Başbakanı, Dolar ve Euro'nun niye arttığını ağzından kaçırdı

  Tüm dünya donanmalarının Akdeniz'e dolduğu şu günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Tufan Erhürman'dan ihanet gibi açıklama.

  İtalya'da yeni koalisyon, Şeytanın uşağı Masonların hükümette yer almalarını yasakladı

  İtalya’da koalisyon hükümeti için anlaşan aşırı sağcı Kuzey Ligi ile sistem karşıtı Beş Yıldız Hareketi’nin ortak hazırladıkları hükümet programı tartışımaları beraberinde getirdi.

  Hayırdır Almanya, bu neyin hazırlığı?

  Bavyera eyaletinde Gestapo kanunları deneniyor.

  Dün biz yazmıştık bugün Reuters: Türkiye'nin Balkanlardaki yatırımları AB'yi korkutuyor

  Uluslararası haber ajansı Reuters, Türkiye'nin Balkanlardaki 'yumuşak gücünü' mercek altına alan bir haberi dünyaya servis etti.

  AB İran'ın enerjisinden vazgeçemiyor

  ABD, İran ile nükleer anlaşmayı iptal ettiği bu dönemde Avrupa Komisyonu, enerjiden sorumlu üyesi Miguel Arias Canete'yi Tahran'a gönderdi.

  Papa türev araçları 'kumar' olarak nitelendirdi

  Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, finansal piyasalar hakkında uyarılarda bulundu.

  Ramazan ayının başlamasıyla birlikte şeytanın İslamla savaşı iyice şiddetlendi

  Geçtiğimiz günlerde eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayımlanan Kur'an-ı Kerim'den ayetleri değiştirme bildirisi ile gündeme gelen Fransa peçesini açmayı reddeden Müslüman kadını 3 ay hapis cezasına çarptırılırken Hollanda'da ise Geert Wilders, Hollanda Parlamentosu binasında 'Hazreti Muhammed' temalı karikatür yarışması düzenleyeceğini açıkladı.