AVRUPA

Diğer

  Yahudi kadının oğlu, Kur'an'daki 300 ayeti çıkaralım

  Yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma suçlarından göz altına alınan ve yargılanan Fransa eski Cumhurbaşkanı Yahudi kadının oğlu Nicolas Sarkozy'ın Kur'an-ı Kerim'den 300 ayetin çıkarılması önerisi gündem değiştirmek ve Yahudilere yaranmak için olduğu ortaya çıktı.

  Almanya'nın savaşma gücü yok

  Dünyanın 10. hava gücü diye pazarlanan Almanya balonu söndü. Alman Ordusu'nda, 'Eurofighter' avcı uçaklarının operasyonel hazırlığı ile ilgili büyük sorunlar yaşandığı ve teknik sorunlar nedeniyle savaş uçaklarının bir çoğunun görev alamayacak durumda olduğu belirtildi.

  Avrupa nihayet gerçeği dillendirebildi

  Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Juncker 'Dünyanın patronu olduğumuzu düşünüyoruz ama küresel sahnede güç kaybediyoruz' dedi.

  Deutsche Bank batıyor, Vatikan'ın paraları ne olacak

  Her dönem Türkiye'de kriz çığırtkanlığı yapan ve sürekli battı ithamları kullanan Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank'ta işten çıkarmalar başladı

  Bunların genetiği bozuk

  İsviçre'de bir şirketin, Suriye'ye, resmi makamların izniyle sarin gazı yapımında kullanılabilen 5 ton izopropanol ihraç ettiği bildirildi.

  AB'den yapay zekaya 1,5 milyar euro

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, yapay zeka alanındaki Ar-Ge programlarına 2020 yılına kadar 1,5 milyar euro yatırım yapılacağını bildirdi.

  İngilizler Güney Kıbrıs'ta hakimiyeti kaybetmekten korkuyorlar

  İngiliz Times gazetesi, Rusların son dönemde Kıbrıs'taki yatırımlarını artırdıklarını, adanın güneyinde vatandaşlığın parayla satıldığını ve Rusların kendi siyasi partilerini kurduklarını yazdı.

  Fransız Büyükelçi Duclos: Rusya ile Türkiye'nin arasını açamadık

  Fransa’nın eski Şam Büyükelçisi Michel Duclos, 'Batı Türkiye-Rusya yakınlaşmasından mutlu değil ama ‘Ayırdık’ diyemeyiz. Türkiye ve Rusya’nın Balkanlar’la ilişkisine karışamayız ancak Avrupa’nın görevi o ülkeleri AB’nin parçası yapmak' dedi.

  Türkiye düşmanı beceriksizin yerine kadın geldi

  Türkiye karşıtlığı ile tanınan SPD Genel Başkanı Martin Schulz'un geçtiğimiz Şubat'ta parti başkanlığından istifa etmesinin ardından yerine vekaleten Olaf Scholz gelmişti. Şimdi ise liderlik koltuğuna bir kadın oturdu.

  Din düşmanlarına duyurulur: Avusturya'da laiklik tehlikede

  Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Praterstern tren garı ve çevresinde alkollü içmek yasaklandı.