AVRUPA

Diğer

  ABD-AB savaşında kabak Google’ın başına batladı

  Amerika ile AB arasında şirket ve ceza savaşları tam gaz devam ediyor. Bu kez cezayı AB kesti. Üstelik tam 4,3 milyar avro...

  İsveç'ten dikkat çeken Konya kararı!

  İsveç'te eylül ayında yapılacak genel ve yerel seçimler için bütün yurt dışı temsilciliklerin yanı sıra çok sayıda İsveç vatandaşlığına sahip kişinin bulunduğu Konya'nın Kulu ilçesinde de sandık kurulacak.

  Avrupa'nın Türkiye korkusu kabusa dönüştü

  AB, 2021-2027 mali dönemi bütçesini belirlerken artık tek bir aday ülkeye önceden belirlenmiş katılım öncesi mali yardım meblağı ayırmamaya karar verdi. AB, karara gerekçe olarak Türkiye ile yaşanan sorunları gösterdi. Kararı değerlendiren Federica Mogherini, 'Bu, küresel rolümüz için daha önceden görülmemiş bir yatırım' dedi.

  Komplocu batıdan Tarık Ramazan'a şimdi de işkence

  Batının şeytanî komplosuna maruz kalan Prof. Tarık Ramazan'ı hapishane de bile rahat bırakmadılar. Ramazan için 17 Temmuz 2018 günü dünya çapında Fransa Büyükelçilikleri ve konsoloslukları önünde toplanılarak protesto edilecek.

  Allah, birbirinize düşürsün

  Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 'Beyaz Saray'a artık güvenemeyiz' dedi. Avusturya Dijitalleşme ve Ekonomi Bakanı Margarete Schramböck ise 'Biz ABD'nin düşmanı değiliz, biz ABD'nin dostuyuz ve dost olarak muamele görmek istiyoruz' açıklamasında bulundu. İngiltere Başbakanı May ise ABD'ye Rusya uyarısı yaptı.

  Nazi DW, 15 Temmuz vesilesiyle fitne tohumlarını saçmayı otomatiğe bağladı

  FETÖ'cülerin istilası altındaki Neo Nazi yayın organı DW, Türkiye'ye düşmanlığından taviz vermiyor.

  Mark Weber'in İngiltere'ye girişini yasaklandı

  Siyonizme yönelik eleştirileri ile tanına Amerikalı tarihçi ve Tarihi İnceleme Enstitüsü Direktörü Mark Weber'in Theresa May'ın emriyle İngiltere'ye girişi yasaklandı. İngiltere'nin İçişleri Bakanlığı sekreteri 'yasaklama kararı Mayıs ayında şahsen ele alındı” dedi.

  DW'den itiraf: FETÖ, Avrupa medyasını esir aldı

  Almanya resmi yayın kuruluşu, FETÖ'nün batı özelde de Alman medyasına nasıl hakim olduğunu itiraf edne bir haber yayınladı.

  Hitlerin veletlerinden alçak Türkiye yorumu

  Neo Nazi sitesi DW, diğer adıyla Almanya'nın resmi yayın organı DW'nin Türkçe bölümünde Türkiye'ye saldıran rezil ve aşağılık bir değerlendirme yer aldı.

  'Ordumuz daha fazlasını kaldıramaz'

  ^Savunma Bakanı ordunun içinde düştüğü durumu 'Ordumuz daha fazlasını kaldıramaz' cümlesiyle özetledi.