'Beyin ölümü gerçekleşti' dediler, sapasağlam olduğu ortaya çıktı

Beyin ölümü gerçekleşti diye 13 yaşındaki çocuğun organlarını almaya kalktılar, çocuk konuşunca aile vazgeçti. Delikanlı şimdi yürüyor, konuşuyor, kitap okuyor.

Japonya’da çocuk kalmadı

2,15 çocuk nüfus artışının sıfır noktası iken evli çift başına çocuk sayısı 1,45'e inmesi Japonları korkuttu. Modern hayatın ve bencilliğin yaygınlaşması ile yolun sonuna göre Japon hükümeti doğurganlığı artırmanın yollarını arıyor. Türkiye'de ise bu nispet 1,9 dolayında...

'Aşıklar Sokağı'nda yürüyerek kendilerine eş aradılar

Çanakkale'de yüzyıllık geleneği yağmur durduramadı. Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Muratlar köyünde, 'Aşıklar Sokağı geleneği' olarak bilinen, köye bereket gelmesi için yapılan asırlık hayır yemeği, bu yıl da yağmura rağmen düzenlendi.

Cepheye silah

Yaşlı bir teyze Gazze sınırındaki işgale karşı Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri için at arabasına yüklediği lasitkleri götürürken görüntülendi. 

Salih Mirzabeyoğlu beyin kanaması geçirdi

Salih Mirzabeyoglu dün akşam saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucu Yalova Devlet Hastanesine kaldırıldı. Gece ameliyata alınan Mirzabeyoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İnsanlık ölmedi dedirten cömertlik

Samsun’da tramvayda yolculuk eden bir genç, ayağında ayakkabısı bulunmayan bir çocuğa kendi ayakkabılarını çıkarıp verdi. Ayakkabıları çocuğun ayağına giydirip bağcıklarını da bağlayan genç, yoluna çorapla devam etti.

Yeni Malumat-ı Medeniye - Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı

Yeni Malumat-ı Medeniye kitabı, tahsil düzeyi ne olursa olsun 7'den 70'e her ferdin mutlaka okuması gereken muhteşem bir eser. Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı olan bu eser, son zamanlarda neşredilmiş en güzel eserlerden biri.

Katar Doha’nın eski yerleşim merkezi: Souq Waqif

Türkiye'nin dostu ülkelerden Katar'ın başşehri Doha'nın eski yerleşim merkezi olan otantik bir bölge.

Robert De Niro: 'Cıvalı aşı oğlumu otistik yaptı'

Ünlü aktör Robert De Niro; 18 yaşındaki otizmli oğlu Elliot'ın tüm hayatını etkileyen sorunuyla ilgili ilk kez bu kadar ayrıntılı bir şekilde konuştu.

Yakındaki dünya cenneti: Ballıkayalar

Güzel bir tabiat gezisi için İstanbul'a 45 dakika bir cennet