Salih Mirzabeyoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Kamuoyunda 'Salih Mirzabeyoğlu' olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in cenaze törenine, çok sayıda kişi katıldı.

İnsanları şehirlere tıkarak köleleştiriyorlar

2050'ye kadar 2,5 milyar kişi daha şehirde yaşamaya başlayacak. Böylece dünya nüfusunun üçte ikisinin şehirlerde yaşaması bekleniyor. Bunun anlamı şu: Türkiye'nin kentleşmesi dünya-sistemle birlikte yürüyor. Bankalar-emlak-tüketici üçgeni bu süreci kaçınılmaz kılıyor. Modern şehirler insanı köleleştirmek için var.

Dilencinin cebinden çıkan asgari ücretin 13.350 katı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta uzun yıllardır dilencilik yapmasıyla tanınan ve dün ölü bulunan kadına ait banka hesaplarında 5,5 milyon dolar olduğu ortaya çıktı.

Salih Mirzabeyoğlu vefat etti

Kamuoyunda 'Salih Mirzabeyoğlu' olarak tanınan Salih İzzet Erdiş, 68 yaşında İstanbul'da vefat etti.

30 gün sövdüler öldü, övdüler büyüdü

İki aynı bitkiden birine 30 gün boyunca kötü söz söylediler, büyümesi durduğu gibi kurumaya başladı. Diğerine iyi ve güzel sözler söylediler gelip, gürbüzleşti.

Beyin ölümü gerçekleşti dediler şimdi yüzme şampiyonu

Gün geçmiyor ki beyin ölümü adlı cinayet makinesi hususunda yepyeni sarsıcı hikayeler ortaya çıkmaya devam ediyor. 11 yaşındayken organlarını 'beyin ölümü' masalıyla çalmak istendi. Verilmeyince 4 yıl sonra uyandı, kimse yüzme şampiyonu...

Vahşet: Yeni anneler bebeklerini keyfi olarak emzirmiyor

Yüz binlerce bebek emzirilmediği için ölüyor. UNICEF’in verilerine göre dünya genelinde her yıl 800 binden fazla bebek yeterince anne sütü içemediği için ölüyor. Yaklaşık 7,6 milyon bebek de anne sütünden mahrum bir hayata mahkum.

Mehmet Niyazi Özdemir vefat etti

Türkiye'nin önemli tarihçilerinden Mehmet Niyazi Özdemir 76 yaşında vefat etti. 1967'den beri tarih alanında yaptığı kıymetli çalışmalarıyla tanınan Özdemir, edebiyat dünyasına birçok eser kazandırdı.

Bir beyin ölümü yalanı daha

Epsilon Yayınevinin Genel Yayın Yönetmeni Meltem Erkmen'in beyin ölümünün gerçekleştiği duyuruldu. Ancak hâlâ beyin ölümün organ gasbı için uydurulmuş bir Rockefeller oyunu olduğunu göremiyorlar

'80 yıldır alçak batının izinden dittiler'

Sokak röportajı yapılan bir amca, son 80 yıl ile Ak Parti iktidarını karşılaştırıyor. İşte o video: