AKKALEMLER ÖZEL

Diğer

  Mark Weber'in İngiltere'ye girişini yasaklandı

  Siyonizme yönelik eleştirileri ile tanına Amerikalı tarihçi ve Tarihi İnceleme Enstitüsü Direktörü Mark Weber'in Theresa May'ın emriyle İngiltere'ye girişi yasaklandı. İngiltere'nin İçişleri Bakanlığı sekreteri 'yasaklama kararı Mayıs ayında şahsen ele alındı” dedi.

  Kafatasçılığın ilaç ve tedavisi yok

  Önce Habertürk gazetesi yalan habere imza attı. Ardından da kaftasçı Sinan Ogan ile Ümit Özdağ bu yalan haber üzerinden Suriyeli mazlum muhacirlere saldırdı. Gerçek ifşa edildi ama hem yalan, hem de iftirada ısrarı sürdürdüler.

  Sosyal medyada kendini ele veren verene

  Dijital Kalkınma Derneği Başkanı Zekai Kıran'ın 17/25 sürecinde attığı twitleri ile 24 Haziran seçimleri sonrası yaptığı RT tartışmaya yol açtı. İşte garip ilişki ağı:

  Alman yalanına atladılar, doğrusu girmediler

  Türkiye düşmanlığı ve ahlaksızlıkta sınır tanımıyorlar. Hitlerin yayın organı Deutsche Welle (DW)'nin yalanını hemen yayınladılar, ancak gerçeğini görmezlikten geldiler.

  Nasreddin Hoca'nın mezarı bulundu iddiası balonmuş

  Bazı akademisyenlerin Nasreddin Hoca merhumun mezarının Sivrihisar'da olduğu iddiasının temelsiz olduğu öğrenildi. AKkalemlerin ulaştığı kaynaklar, harfleri eksik ve zamanı bilinmeyen sandukadaki yazıdan hareketle kitabenin doğru okunmadığı dile getiriyor.