Şifa için oruç tut: Oruç vücudun yenilenmesini sağlıyor

Silah tüccarlarınca verilen Nobel Ödülü'nün sahiplerinden Japon Yoshinori Ohsumi, oruç tutmanın insanı daha sağlıklı kıldığını, oruçlu insanların hücrelerinin yenilendiğini söyledi. Ohsumi, hücrenin kendisini sindirmesi teziyle 2016'da Nobel Tıp Ödülü'nün sahibi olmuştu.

Din İşleri: Körfez ülkeleri yanlış yapıyor, Ramazan hilali görüldü

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Ahmet Yaman, İslam dünyasındaki 'Hilal görünmedi' tartışmasına ilişkin 'Güney Amerika'nın batı kıyılarından itibaren hilal görünmeye başlıyor. Dün akşam itibarıyla görülüyor. Görüldüğü zaman Türkiye'de saat 02.20 dolayısıyla henüz imsak başlamamış oluyor' dedi.

Kurban kesmenin metafizik temelleri

Merhum Prof Dr Ali Murat Daryal hoca, kurban kesmenin metafizik temellerini anlatıyor. Sakın okumadan geçmeyin.

Hayrettin Karaman'ın yazdıkları şaşkına çevirdi

Hayrettin Karaman'ın 'Polemik değil diyalog' adlı eserinde “Bütün insanların Müslüman olmaları’ dinin, Kur’ân’ın hedefi değildir.“ dediği tespit edildi.

Vahşet: Yeni anneler bebeklerini keyfi olarak emzirmiyor

Yüz binlerce bebek emzirilmediği için ölüyor. UNICEF’in verilerine göre dünya genelinde her yıl 800 binden fazla bebek yeterince anne sütü içemediği için ölüyor. Yaklaşık 7,6 milyon bebek de anne sütünden mahrum bir hayata mahkum.

Devlet çalışanlarına sarsıcı uyarı

Rahmetli Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi'den kamu çalışanlarına çok açık ve net ihtar!

O en çok helal lokmaya önem verirdi

Ahmed Yesevî Hazretlerinin inanç dünyamızdaki büyük yerine işaret eden Kemal Eraslan, 'Hoca Ahmet Yesevi kaşık yapıp satarak rızkını temin etmiş, helal lokmaya çok önem veren bir şahsiyettir. Peygamber Efendimize bağlılığı, sevgi ve saygısı da çok üst derecededir' dedi.

Ne olduğunu Kur'an dinleyip etkilendiler

İncil'i Kur'an diye okudu, batılılar inandıkları İncillerini saçma buldu

Fransa’nın sözde aydınları kimin taşeronu?

Yahudi Sarkoyz'nin pis işlerini örtmek için ortaya attığı tahrifat açıklamasına Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi UHİM'de tepki gösterdi. İşte UHİM'den yapılan açıklama

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'ndan Kur'an-ı tahrif teklifine tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Müdürü Fransa'daki bir takım beyinsizin şeytanın Kur'anı Kerim'den 300 ayetin çıkarılması teklifine sert tepki geldi.