Zenginler kesinlikle izlemesin

Merhum Mahmud Esad Çoşan anlatıyor:

Aile Bakanının ilk mesajı tepki çekti

Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un kadınlarla ilgili twitine toplum tepki gösterdi.

Diyanet'e Mealleri denetleme yetkisi verildi

KHK/703 ile Diyanet İşleri Başkanlığına mealleri inceleme, denetleme, bunun neticesinde tahrif, tebdil, tağyir maksatlı mealleri toplatma yetkisi verildi.

Ayağını kaydırana teslim ve ibadet et

Allah bu kulunun ayağını kaydırmaya şimdi ölmüştü. 'Olanda hayır vardır' demeyi öğrenmeli, bir olan Allah'a teslim olmalı

Yahudi bir aile tarafından yönetilen BAE'ı Kur'an-ı Kerimi tahrif etti

Aslen Yahudi bir aile tarafından yönetilen Birleşik Arap Emirlikleri'nde Kur'an-ı Kerim'den İsra Suresi çıkarılıp, İsraioğulları diye uydurma bir sözde sure eklendi. Bir sapık ise Kur'an-ı Kerim hakkında suç duyursunda bulundu.

Çağların bilgisi Kur'an-ı Kerim'de

Tarihin geriye doğru, ateist ve materyalist düşüncenin belirlediği şekilde tasnifi yalandan ve batıl iddialardan ibarettir. İlk insanların yani Hz Âdem aleyhiselam'ın devirini taş devri, mağara devri, toplayıcılık ve avcılık gibi ahmakça ve iftira edilerek tasnif edilmesi ve bunların da Müslüman mekteplerinde okutulmasına Prof Dr Orhan Çeker isyan etti.

Nehir'i bütün bir ülkeye 'süt kardeşi' yaptılar

Bir veya iki süt anne bulmak yerine hasta bir yavru için anne sütü kampanyası yapıp, bütün bir ülkeyi çocuğun süt kardeşi yaptılar.

Uşak ve bunak bir ahlaksızdan Şiiler için fetva: Sigara orucu bozmaz

Irak seçimlerinden zaferle çıkan ülkenin Şii figürlerinden Mukteda es Sadr sigaranın orucu bozmadığını söyledi. ABD'nin uşaklarından ve tutarsızlıkları ile şöhret bulan Sadr'ı kimse ciddiye almadı.

Haddi aşmaya devam ediyorlar: Ona kalsa Eylül'e sabitlermiş

İslam tarif için bir biriyle yarışan tahrifçiler, hadsizlikte de sınır tanımıyorlar. Şimdi de reformist, mealist, mopdernist ve mezhepsizlerin arzı endam ettiği TV8'de Bayraktar Bayraklı, 'Her ayda hac ibadeti yapılabilir. Ramazan Eylül'e sabitlenebilir' diyerek iyice zıvanadan çıktı.

Oruç saati fazla deyip 4 saat düşürdüler

İzlanda'da bir grup Müslüman bir araya gelerek oruçlu geçilen zamanı 4 saat indirdi. Bir günün 22'i saatini oruçlu geçiren İzlandalı Müslümanlar kendi aralarında konuşarak, orucu 18 saate indirdi.