Hacettepe Üniversitesi'nde Opus Dei sızması ve 'Erdoğan gidecek...' sözleri

Hacettepe Üniversitesi'nde Opus Dei sızması ve 'Erdoğan gidecek...' sözleri
03.09.2018 19:45:56

Hıristiyan terör örgütü Opus Dei'nin üniversite izine rastlandı.

Dipdalga sitesinde yer alan bir haberde, FETÖ'den tutuklu eski Rektör Murat Tuncer döneminde Hacettepe Üniversitesi'nde 2012 yılında başlayan ve 15 Temmuz 2016 sonrası kapatılan ‘Barış ve Çatışma' isimli yüksek lisans programında Opes Dei izi tespit edildi.

Hacccetepe Üniversitesi'nde ders veren Yahudi akademisyen Dr. Zeki Ergas'ın, “Recep Tayyip Erdoğan gidecek, yerine Abdullah Gül gelecek. Güçlü İslam filozofu Fetullah Gülen de, Katolik dünyasının Opus Dei'si gibi dini lider olacak” diyerek, Üniversite'de açıkça hem Opus Dei ve hem de FETÖ propagandası yaptığı ortaya çıktı.

Hacettepe Üniversitesi'nde okutulan ve FETÖ ile Opus Dei propagandası yapılan ders notları..

Bu arada Türk üniversitelerinde yürütülen ‘Barış ve Çatışma', ‘Barış Çatışmaları' isimli söz konusu şüpheli programların fikir babası olduğu belirlenen İngiliz Papaz Simon Robinson da, tam bir FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hayranı.. FETÖ elebaşı için, daha bir yıl önce ‘Sorumluluğun Manevi Boyutu, Fethullah Gülen ve İslâmî Düşünce' isimli bir kitap da yazan İngiliz Papaz Robinson, kitabının tanıtım toplantısında, “Hizmetteki arkadaşlarla 10 senedir tefekkür dolu bir arkadaşlık sürdürüyorum” ifadesini kullandı.

2012 yılında Hacettepe'de başlatılan ‘Barış ve Çatışma' isimli programa dönecek olursak, Türk güvenlik birimlerinden edindiğimiz bilgilere göre, programın yürütücüsü iki isim, Papaz Robinson tarafından İngiliz Leeds Beckett Üniversitesi'nde yetiştirildiler. 15 Temmuz sonrası Hacettepe'den gönderilen bu isimlerden birisinin ‘Barış Çatışmaları' isimli yüksek lisans programını Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde hayata geçirdiği öğrenildi.

Hacettepe ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde derslere bizzat girdiğinden de şüphelenilen Fetullah Gülen aşığı İngiliz Profesör ve Papaz Simon Robinson, Hacettepe Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi'nin de danışma kurulu üyeleri arasında..

Bir ek bilgi daha vermek gerekirse, Hacettepe ve Ankara Sosyal Bilimler üniversitelerinde Fetullah Gülen hayranı gizemli papazların ve Yahudi akademisyenlerin sahnelediği ‘Barış ve Çatışma', ‘Barış Çatışmaları' isimli yüksek lisans programları, Azerbaycan üniversitelerince de Türkiye'den talep edilmişlerdi. Oradaki mevcut durum bilinmese de Bakü Devlet Üniversitesi'nde uygulamada olduğu düşünülen bu programlara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bizzat Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'i de uyarması bekleniyor.

opusdei

  1. samimi samimi

    Demek ki..YÖK ün bağımsız, başıboş olmaması gerekiyor...bu olaydan o sonuç çıkıyor...bu zeki ergas biraz araştırdım resmî yok , iz bırakmamış...aynı zamanda İsviçre vatandaşıymış...hala D ve R kitap , idefix kitap satış sitelerinde kitapları satılıyor..neden toplatılmamış?

  2. samimi samimi

    Doğrusunu isterseniz 15 Temmuz’a iki- üç ay kala MHP nin başına gelenleri görüp ,okuduktan sonra bu fetö Saadet’e ne zaman el attı diye düşününce aklımıza şu sandalyelerin havada uyuştuğunu duyduğumuz başkanlık seçimleri, nuğman kurtulmuşun ayrıldığı,Fatih erbakanın ayrıldığı, kayyum atanmasından bahsedildiği zamanlar geliyor..

  3. samimi samimi

    Elin papazının fikir babası olduğu proğramların dışında bir fikir yokmu ki , üniversiteler de fikir babası olacak ithal fikirler ve papazlar taht kurabiliyor...bunlara kapı açacak ne taklitçi ne fikir yoksunu adamlar varmış dehşete düşüyoruz bu haberlerle...bir proğram için fikir babası bulamıyorsanız sokaktaki ilk karşılaştığınız insana sorun size fikir verir...dipdalga...”yakında dipdalgası geliyor” diyerek Abdullah Gül’ün adaylığı için harekete geçen...Akşenerin hırsı ile Allah’ın izin vermediği proje...bu proğram yoksa onu mu anlatıyor?

YORUM YAP