AMERİKA

Diğer

  Putin Suriye'de bulunmalarının nedenini itiraf etti

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye bulunma nedenlerinin silahları denemek olduğu itirafında bulundu. ABD Savunma Bakanı Mattis ise ABD güçlerinin Suriye'den çekilmeyeceğini söyledi.

  İnşaallah bu kez başka oyun peşinde değillerdir

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Amerikalı mevkidaşı Mike Pompeo dün Washington’daki görüşmelerinde, iki ülke ilişkilerinde dönüm noktası olarak nitelendirilen Menbiç konusunda uzlaşmaya vardı. Onaylanan yol haritasına göre Menbiç bölgesi, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG/PYD’den arındırılacak.

  Sarı Şeytan bu hamlesi Türkleri kızdırdı

  ABD'de 1982'de Türkiye'nin eski Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı şehit eden Ermeni teröristin şartlı tahliye duruşması öncesinde ABD'de yaşayan Türkler, Tahliye Kurulu'na imzalı bin mektup gönderdi.

  Amerika kendi kuyusunu kazmaya devam ediyor

  ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Kuvvetler Komitesi Başkanı William Thornberry, Hindistan'ın Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi satın almasının ardından Washington'ın bu ülkeye Predator insansız hava aracı satışını durdurabileceği uyarısında bulundu.

  Eski NSA analistinin iddiası: Trump Rus ajanı

  Amerika Ulusal Güvenlik Ajansı’ndan eski bir analist Amerika’daki casus ajanlarının Trump’ın 2016’dan beri bir “Rus ajanı” olduğunu bildiklerini iddia etti.

  Malcolm X'in katili Louis Farrakhan'dan Trump'a övgü

  Amerika’da faaliyet gösteren Nation of Islam (İslam Ümmeti) adlı bir örgütün başkanı siyahi milliyetçisi Louis Farrakhan, FBI ve Adalet Departmanı’nı yendiğini belirterek İslam düşmanı Trump'ı övdü. Farrakhan'ın FBI ile işbirliği ile Malcolm X'in ölümünden sorumlu tutuluyor.

  Milyonların katili cehennem yolcusu

  ABD'nin eski Başkanı George H.W. Bush, Maine eyaletinde hastaneye kaldırıldı.

  İsrail’i boykot eden şirketlere ceza

  ABD’nin Louisiana eyalet Valisi Edwards, İsrail'i boykot eden şirketlere, kamu ihalelerinden iş verilmesini yasaklayan kararnameyi imzaladı.

  Mossad korumasında Hollywood'un yarısının ırzına geçmenin 'cezası'

  Tecavüz ve cinsel tacizle suçlanan Harvey Weinstein bugün ellerinde kelepçeyle hakim karşısına çıkarıldıktan sonra 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı.

  Mahkemeden twitter kullanıcısı engelleme yasağı

  New York'ta bulunan federal bir mahkeme ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter üzerinden kullanıcıları engellemesinin anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.