AMERİKA

Diğer

  ABD-AB savaşında kabak Google’ın başına batladı

  Amerika ile AB arasında şirket ve ceza savaşları tam gaz devam ediyor. Bu kez cezayı AB kesti. Üstelik tam 4,3 milyar avro...

  Allah, birbirinize düşürsün

  Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 'Beyaz Saray'a artık güvenemeyiz' dedi. Avusturya Dijitalleşme ve Ekonomi Bakanı Margarete Schramböck ise 'Biz ABD'nin düşmanı değiliz, biz ABD'nin dostuyuz ve dost olarak muamele görmek istiyoruz' açıklamasında bulundu. İngiltere Başbakanı May ise ABD'ye Rusya uyarısı yaptı.

  ABD Büyükelçisi Avrupa ve Amerika'yı karıştırdı

  ABD'nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell’in Avrupa’da sağcı politikacıları güçlendirmeyi kendisine görev edindiğini açıklaması ve Almanya'yı bütçesinde savunma harcamalarına yeterince pay ayırmamakla suçlaması Berlin’de tepkilere yol açtı.

  İşte dünya sapık ve tecavüz birincisi

  Son günlerde Türkiye'de tecavüz ve cinayet haberleri, dünya ile karşılaştırıldığında nasıl bir tablo çıkar? Tecavüz ve cinayet hadiseleri en çok nerede görülüyor. İşte detaylar...

  Trump'a karşı 'isyan' çağrısı

  Amerikanın altını oyan, ABD Başkanı Donald Trump'ın başlattığı ticaret savaşından zarar görmeye başlayan Amerikan iş dünyası, Beyaz Saray'ın gümrük vergilerine savaş açtı.

  Trump'tan Macron'a 'evlenme' teklifi

  Sarı şeytan Trump, Fransız mevkidaşına boşanması durumunda nikah teklifi dünya gündemine bomba gibi düştü.

  Seçim sonrası batıya bihaller oldu

  Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerinden zaferle çıkması batıyı yola getirdi. Önce F-35 pürüzü çözüldü, sonra 3 milyar avroluk AB desteği serbest bırakıldı.

  'Erdoğan ile tartışmaktan nefret ediyorum'

  Erdoğan'ın yalancılığını yüzüne vurmasından usanan ABD eski başkanı Barack Obama’nın Erdoğan'la görüşmekten çekindiği ve korktuğu ortaya çıktı. Obama'nın tüm ikili görüşmelerine katılan, eski ulusal güvenlik danışman yardımcısı Ben Rhodes, Obama ile Erdoğan arasında geçen çarpıcı diyaloğu anlattı.

  İyi şeyler de oluyor: Birbirlerine girmek üzereler

  Gavurun dünyanda işler iyice karıştı. Çaresizlik ve belirsizlik içinde batı, içine girdiği bunalımı aşabilecek durumda da değil. Trump'un verdiği son fotoğraflar dünya açısında sevinilmesi gereken durumu özetliyor.