Türkiye ile Arabistan'ın ortak komisyon kararı ABD'yi mutlu eder mi?

Türkiye ile Arabistan'ın ortak komisyon kararı ABD'yi mutlu eder mi?
12.10.2018 00:14:30

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Başkonlosluğu'nda kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti. Çavuşoğlu, "Olay başkonsoloslukta gerçekleştiği için Suudi Arabistan ile yakın işbirliği içinde olmak istiyoruz. Onların da bizimle işbirliği içinde olması gerekiyor" dedi.

‘SORUŞTURMADAN SONRA KAŞIKÇI'YLA İLGİLİ GERÇEKLERİ AÇIKLAYACAĞIZ'

Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak savcılığın soruşturma yürüttüğünü belirten Çavuşoğlu, “Bu konuda, bu olay Suudi Arabistan'ın başkonsolosluğunda gerçekleştiği için Suudi Arabistan ile yakın işbirliği içinde olmak istiyoruz. Onların da bizimle işbirliği içinde olması gerekiyor. Soruşturmalar neticesinde ortaya çıkan gerçekleri dünya ile paylaşacağız” dedi.

SUUDİ ARABİSTAN TEKLİF ETTİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Suudi Arabistan'ın teklifiyle Kaşıkçı olayının aydınlatılması için ortak çalışma grubu kurulması kararlaştırıldı' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan'ın teklifi üzerine, gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin aydınlatılması için ortak çalışma grubu kurulmasının kararlaştırıldığını bildirdi.

Kalın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan'ın teklifi üzerine, Suudlu gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin bütün yönleriyle aydınlatılması amacıyla ortak çalışma grubu kurulması kararlaştırılmıştır."

ABD 'MUTLU OLDUK' DEDİ

BD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak da "Türkiye ile Suudi Arabistan'ın ortak çalışma grubu kurması memnuniyet verici" açıklamasını yaptı.

 

 

  1. samimi samimi

    Bunlar “ortak çalışma grubu kurulması memnuniyet verici' diyorsa bilin ki tam tersidir aslında hiç istemedikleri bir şey...hiç bir zaman orta yolu kullanmazlar...ya söylediklerinin tersini yaparlar...ya da yaptıklarının tersini söylerler....

YORUM YAP