Susun da bari adam sansınlar

Susun da bari adam sansınlar
29.05.2018 14:19:46

Bayraktar Bayraklı gibi muharreflerin 'Her ayda hac ibadeti yapılabilir. Ramazan Eylül'e sabitlenebilir' diyerek iyice zıvanadan çıkmasının ardından konuya toplumun itibar etmediği başarısız siyasetçi, kumarhaneci, Soros'cu Besim Bituk'da dahil oldu.

Müslüman'ın ibadetleri, Müslüman olup olmadığı bile meşhul kişilere dert oldu. Hac ve orucu kış aylarına sabitleyelim zırvalığı ileri sürüldü. 

Haddini aşarak şecedat arz eden kıptiler, meselenin İslamî yönü bir yana, bizde kış iken Müslümanların yaşadığı başka ülkelerde yaz olduğunun bile farkında olmayacak kadar mantık yoksunu.

RAMAZAN'I ARALIK AYINA SABİTLEYELİM

Kıbrıs'ta kumarhane işleten eski başarısız siyasetçi liberal Besim Tibuk, İslamî konulara girerek hem haddini aştı, hem de zırvaladı.

Oruç ibadetinin sağlığa faydasının olmadığı yalanını söyleyen Tibuk, yazın sıcakta oruç tutmanın zor olduğu palavrasını sıktı, sanki oruç tutuyormuş gibi. Tibuk, Ramazan orucunun Aralık ayına alınmasını ve o ayda tutulması gerektiğini söylerek İslam'ı tarife yeltenen modernist ilahiyatçılara destek çıktı.

Hac ibadeti için de konuşan Tibuk, bu sene Hac zamanının Ağustos ayına denk geldiğini ve orada insanların çok zorlanacağını belirterek Hac zamanının değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

BESİM TİBUK KİMDİR?

Besim Tibuk, 1945 yılında Rize'nin Fındıklı ilçesinin Arılı köyünde doğdu. İlk öğrenimini Murgul'da, orta öğretimini Kars, Artvin ve İzmit'te tamamladı. 1962 yılında aldığı AFS bursu ile Amerika Birleşik Devletleri'ne giderek liseyi burada okudu. 1968 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Bunun yanında İşletme İktisadi Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimi gördü. 1964'de tercüman rehber olarak turizm sektörüne girdi.

Öte yandan birçok seyahat acentesinde müdürlük yaptı. 1974 senesinde Net Turizm'i kurdu. Demokrat Parti'nin kurulmasında da büyük rol oynayan Tibuk, İstanbul İl Başkanlığı'nda görevler üstlendi. 26 Temmuz 1994'te arkadaşlarıyla birlikte Liberal Demokratik Parti'yi kurdu. Fakat seçimlerde LDP'nin düşük oy alması sebebiyle genel başkanlıktan istifa ederek makamını Ercan Çalı'ya bıraktı. Kıbrıs'a taşınan Tibuk, orada kumarhanecilik yapıyor.

Haddi aşmaya devam ediyorlar: Ona kalsa Eylül'e sabitlermiş

YORUM YAP