ŞİRKETLER

Diğer

  THY karşısında bir bir diz çöküyorlar

  Türk Hava Yolları'nın yükselişi karşısında batı şirketleri çaresiz. Lufthansa'dan sonra Air France'de zor günlere girdi. Çaresizlik içinde kıvaranan batılı şirketler iflasla yüzleşebilir.

  Erdoğan'ın 'affetmeyiz' çıkışı işe yaradı

  Erdoğan'ın 'Yurt dışına para kaçırmaya kalkanı affetmeyiz' çıkışı patronları ürküttü. Hürriyet yazarı Vahap Munyar, yurt dışını servet transfer ettikleri ileri sürülen patronları yazdı.

  'Çin, Türkiye'yi bir anda susturabilir'

  'İletee' isimli yerli iletişim platformunun müjdesini veren HAVELSAN Genel Müdürü Atalay, bilişim altyapımızın Çin'li firmaların tekelinde olduğunu belirtip korkunç tehlikeye dikkati çekti: Bugün o firmaların ürünlerine yapılacak uzaktan bir müdahaleyle Türkiye'nin bütün haberleşme altyapısı susturulabilir.

  Bazı Arap ülkeleri katiller sürüsü Blackwater'ın kapısında

  ABD yönetimi, Suriye’de işgal altında tuttuğu Fırat’ın doğusundaki terör bölgesine BAE ve Suudi Arabistan’ın maddi destek sağladığı bir Arap gücü yerleştirmek niyetinde.

  Elon Musk Goldman'a rest çekti

  Model 3 üretimindeki hedeflerin istendiği gibi gitmemesi üzerine Goldman Sachs analistleri yatırımcılara Tesla hisselerini satması yönünde tavsiye verdi. Elon Musk ise Twitter'dan bir yatırımcıya iddialı cevap verecek 'bahislerini oynayın' dedi

  Apple'a patent davasında yarım milyar dolar ceza

  Apple, 3 uygulamada kullandığı 4 patent nedeniyle VirnetX firmasına 502,6 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum oldu