Savcıların maşallahı var, adamına göre muamale

Savcıların maşallahı var, adamına göre muamale
28.07.2018 00:53:50

Mustafa Kemal'e yönelik Anıtkabir'de çektiği hakaret içerikli video sonrasında harekete geçen adli makamlar, provatör Safiye İ.'yi önce tutukladı, ardından jet hızıyla 2 gün içinde iddianame hazırladı. Bu arada Türkiyeyi yıkmaya ve işgale yeltenen papaz ise aynı saatlerde tahliye edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Dalgalı'nın hazırladığı iddianamede, Safiye İ'nin Instagram hesabından paylaştığı görüntüdeki sözleri aktarıldı ve bu sözlerin, "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret niteliğinde olduğu" ifade edildi.

Safiye İ'nin, soruşturma aşamasında alınan ifadesinde, "bir anlık düşüncesizliği nedeniyle böyle bir şey olduğunu" söylediği ve pişmanlığını dile getirdiği bildirilen iddianamede, sanığın "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun" uyarınca "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.

İddianameyi kabul eden Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesi, Safiye İ'nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

rahipbronson1

rahipbronson2

  1. samimi samimi

    Biri neden Anıtkabir’de kendi videosunu çeker? neden arkadaşım dediği birine atar? neden o da cümle aleme yayar? neden bu lüzumsuz....yersiz...ve herşeyden önce kendisini dengesiz ve tutarsız gösteren sözleri sarfeder? İnan’ın çok ama çok dangalakça ...bu bile kurgu olmasın? .... şüpheleniyoruz...

YORUM YAP