İran en bildiğin işin en zirvesini yaptı, utandılar mı, meşin nasıl utansın ki

İran en bildiğin işin en zirvesini yaptı, utandılar mı, meşin nasıl utansın ki
19.01.2019 15:04:28

İran ajansı 'Necati Şaşmaz'ın fotoğrafını Münbiç saldırısının faili olarak paylaştı. İran resmi haber ajansı Press TV, Münbiç'teki saldırının failinin MİT olduğunu iddia etti ve sahte bir paylaşımı gerçek gibi yayınlayarak kendini rezil etti. Kurtlar Vadisi dizisiyle ünlenen oyuncu Necati Şaşmaz'ı saldırının faili gibi gösteren ajans, alay konusu oldu.

Akıl almaz yalanları ile şöhret bulan İran Resmi Haber Ajansı Press TV, bir skandala imza attı. Önceki gün Suriye'nin Münbiç şehrinde gerçekleştirilen saldırının failinin ortaya çıktığı haberini, Kurtlar Vadisi'ndeki 'Polat Alemdar' karakteriyle bilinen Necati Şaşmaz'ın fotoğrafıyla paylaştı. Yaptığı bu skandala Twitter'da birçok kullanıcıdan tepki yağan İran ajansı, daha sonra haberi kaldırdı.

Bir Twitter kullanıcısı bu paylaşımın altına, "Memati, Abdulbey nerede onları da MİT'çi diye yutturmayın İranlıların devrelerini yaktırmayın" notunu düştü.

 

Münbiç'teki saldırı

Münbiç şehir merkezinde önceki gün ABD askerlerine yönelik bir saldırı düzenlenmişti. Şehir merkezinde bulunan Kasr El-Umara adlı restoranda saat 14.00 sularında buyuk çaplı bir patlama meydana geldi.

Saldırıyı DEAŞ üstlendi. Reuters'a göre, saldırıda 4 ABD askeri toplam 16 kişi öldü.

Patlama sonrasında PYD'li teröristler tüm bölgeyi kuşatırken olay yerinin hemen yanında bulunan bir okula Amerikan helikopteri indi.

YORUM YAP