GIDA-BESLENME

Diğer

  Helal Akreditasyon Kurumu üyeleri herkesi şaşırttı

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Helal Akreditasyon Kurumu kuruldu. Tüm üretici ve pazarlama kurumları Danışman Kurulu'nda yer aldı. Hiç gıda örgütüne yer verilmezken, tüketici örgütlerinden ise bir temsilciye yer verildi.

  New York Times: ABD ve mamacılar devletleri tehdit ediyor

  New York Times: ABD dünya ülkelerini anne sütünü desteklememeleri için tehdit ediyor

  FETÖ'cü çıkan bakliyat devine operasyon

  Mersin'de FETÖ soruşturması kapsamında bakliyat devi Arbel Gıda'nın sahipleri Mahmut Arslan, Hüseyin Arslan, Ali Arslan ve Hasan Arslan hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Arslan kardeşlere şu ana kadar ulaşılamazken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Arbel Gıda, 2017'de İSO tarafından yayınlanan Türkiye'nin en büyük 500 şirketi listesinde 381. sırada yer alıyor.

  Radura sizi KANSER yapabilir

  İkon ve sembollerin çağında bazı semboller bilincimizi esir ederken, biz farkına varmasak da bazı semboller hayatımızın karartılacağını haber verirler. Gıdalarda ışınlama yani radyasyon sembolü de bunlardan biri. Gıda Hareketi’nin raporu işte bu pek bilinmeyen gerçeği haykırıyor.

  İnsanın işi gücü çöp üretmek

  Petrol ürünü plastikler hayatımızı ve kainatı istila etmiş durumda. Bunları kullanmamayı aklından bile geçirmeyen insanoğlu, bu çöp dağlarından kurtulmak için servet harcıyor. Buna Norveç'in kısmı çözümünden başka kimse çözüm üretemedi.

  Kanser ilacınızı kendiniz yapın

  Kanser, diyabet olanlar, yüksek tansiyon derdi bulunanlar! Bu videoyu çok iyi izleyin.

  Tohum hayattır: Tohumu kaybeden hayatı kaybeder

  Allah (c.c.) hiç bir şeyi nakıs/eksik yaratmamıştır. Tohuma müdahale fıtratla savaştır. İzin vermeyin. Tabii tohumlara sahip çıkın.

  Yararı-zararı: Var mı sallama çay isteyen!

  Sallama çay ambalajında yer alan epiklorohidrin, aynı zamanda böcek zehiri olarak da kullanılan kanserojen bir madde. Suyla birleştiğinde, kısırlıkla ve bağışıklık baskılanmasıyla ilişkilendirilen 3-MCPD isimli bir maddeye dönüşüyor.

  30 gün sövdüler öldü, övdüler büyüdü

  İki aynı bitkiden birine 30 gün boyunca kötü söz söylediler, büyümesi durduğu gibi kurumaya başladı. Diğerine iyi ve güzel sözler söylediler gelip, gürbüzleşti.