GIDA-BESLENME

Diğer

  Vahşet: Yeni anneler bebeklerini keyfi olarak emzirmiyor

  Yüz binlerce bebek emzirilmediği için ölüyor. UNICEF’in verilerine göre dünya genelinde her yıl 800 binden fazla bebek yeterince anne sütü içemediği için ölüyor. Yaklaşık 7,6 milyon bebek de anne sütünden mahrum bir hayata mahkum.

  O en çok helal lokmaya önem verirdi

  Ahmed Yesevî Hazretlerinin inanç dünyamızdaki büyük yerine işaret eden Kemal Eraslan, 'Hoca Ahmet Yesevi kaşık yapıp satarak rızkını temin etmiş, helal lokmaya çok önem veren bir şahsiyettir. Peygamber Efendimize bağlılığı, sevgi ve saygısı da çok üst derecededir' dedi.

  Dünya’nın en acı biberini yiyen adam hastanelik oldu

  Dünya’nın en acı biberi kabul edilen ‘Carolina Reaper’ı yiyen ABD’li bir adam, ‘gök gürültüsüne’ benzeyen ve günlerce süren baş ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.Herkesin ağzı, hayatta bir kez de olsa ‘acı biberden’ yanmıştır. Ancak acı biber yüzünden hastaneye kaldırıldınız mı diye sorsak?

  İlahi adalet budur işte: İçki ömrü kısaltıyor

  Bu araştırmayı Müslümanlar yapsa kimse inanmaz. Ama frenkler yaptı, akşamcılara duyurulur.

  2 bin ton domuz, eşek ve katır sakatatı ithal edilecek

  11 Nisan 2018 tarihli Resmi Gazete'de Bosna Hersek'ten yapılacak ithalatla ilgili hükümet kararı görenleri şaşkına çevirdi.

  İyisini ihraç kötüsünü ithal ediyoruz

  Dünyanın en iyi yağı olan zeytin yağını yurt dışına ihraç eden Türkiye, soya, ayçiçek, kanola gibi niteliksiz ve sağlıksız yağları ithal ediyor. Böylece biz kötüsüyle batılılarda iyisi ile besleniyor.