CHP ve İnce'si bildiğiniz gibi

CHP ve İnce'si bildiğiniz gibi
16.06.2018 05:14:36

Milli İHA'lar, Temel Paşa, TİKA derken CHP'nin saldırı listesine şimdi de MİT eklendi

Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı ilk günden bu yana Türkiye'nin yerli ve milli kurumlarının yanı sıra son dönemlerde damga vuran ve milletin birliği, bütünlüğü için canla başla çalışan isimleri hedef alan Muharrem İnce bu kez de Milli İstihbarat Teşkilatı'na cephe aldı.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın iftar programına katılan ve burada Erdoğan'ın konuşmasını alkışlayan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel, İnce'nin 'Başkan olursam apoletlerini sökeceğim' sözlerine maruz kalmıştı.

Halktan büyük tepki gördüCumhurbaşkanı Erdoğan, İnce'nin açıklamasını sert sözlerle eleştirmiş ve 'Sen kim oluyorsun. O apoletleri sen mi taktın sen sökeceksin' demişti, Şehit aileleri başta olmak üzere vatandaşlar da Temel Paşa'nın yanında yer almış ve İnce'ye sert tepki göstermişti.

Şimdi hedefinde MİT var

Türkiye'nin Fırat Kalkanı ve Zeytindalı gibi tüm dünyaya örnek olacak kadar başarıyla tamamladığı harekatları yöneten Temel Paşa'ya yönelik hamlesi halk tarafından boşa çıkarılan İnce, şimdi de bir başka milli kurumu, MİT'i hedef almaya başladı.

Geçtiğimiz gün Diyarbakır'da 'Selo'ya özgürlük' sloganları altında HDP bayrakları arasında miting yapan İnce'nin MİT'i hedef tahtasına oturması da burada yaptığı konuşmaların hemen ardından oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingle ilgili 'Bana gelen istihbarat oradaki kalabalığın HDP'li olduğu yönünde' şeklinde açıklama yapmıştı.

Bunun üzerine İnce, MİT'in kendisini ve mitinglere katılan vatandaşları izlediği iddiasında bulunmuştu.

İnce'nin özellikle FETÖ, PKK, DEAŞ gibi unsurlarla son dönemler oldukça etkin bir mücadele sergileyen, Türkiye'nin Kuzey Irak ve Kuzey Suriye'deki askeri operasyonlarında sağladığı saha desteği ile öne çıkan MİT'i hedef alması, 'MİT'in bu milli hamleleri kimi rahatsız ediyor?' sorusunu da beraberinde getirdi.

Yeni Şafak

 

İlgili haberler:

TİKA'ya karşı FETÖ savaşı var

 

YORUM YAP