CHP’nin gözü hep organlarımızda

CHP’nin gözü hep organlarımızda
27.04.2018 15:53:04

İç organlarını tüketen milletin organlarına sarılıyor. Son 15 yılda CHP 4 kez organ gaspı kanun teklifi verdi. Son teklif ise yine CHP’den geldi.

AKKALEMLER ÖZEL

CHP İzmir milletvekili Tacettin Bayır'ın TBMM'ye bugün (27 Nisan) verdiği “Organ Nakli ve Doku Alınması, Saklanması, Aşılanması ve Nakli Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi” gündeme alınıp kanunlaşır ise organ bağışlında bulunmayan herkesi organları zorla gasp edilecek.

İşte o vahşete davetiye çıkaran teklifi şöyle:

ORGAN VE DOKU ALINMASI, SAKLANMASI, AŞILANMASI VE NAKLİ HAKKINDA KNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 29/5/1979 tarihli ve 2238 sayılı Organ ve Doku Alınması, Saklanması, Aşılanması ve Nakli Hakkında Kanunun 6'ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"MADDE 6- 18 yaşını doldurmuş ve mümeyyiz olan bir kişiden, beyin ölümü tanısı konulması ve organ ve doku bağışında bulunmak istemediğine dair yazılı ve imzalı beyanda bulunmamış olması halinde organ ve doku alınabilir."

MADDE 2- 2238 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"Organ ve doku alınmasına ilişkin kayıt tutulması:

GEÇİCİ MADDE 1- Sağlık Bakanlığı, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden altı ay içerisinde aile sağlık merkezleri aracılığıyla vatandaşların organ ve doku bağışı ile ilgili görüşlerini sorarak kayıt altına alır."

MADDE 3- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

TEKLİFİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

BENZER TEKLİFİ VERENLER ÖLÜYOR

Bu minvalde TBMM'ye teklif veren CHP'liler hep organ yetmezliği yaşayan milletvekilleri. Daha önce aynı şekilde teklif veren 3 CHP'liden 2'si öldü. ,

TEKLİFİN SAHİBİ DAHA ÖNCE YENİ YAPMIŞTI

Facebok'un 'Face effects' eklentisiyle canlı yayın yaptığının farkına varmayan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır konuşma yapan Kılıçdaroğlu'nu zaman zaman sakallı büyücü olarak ekrana getirdi. Zaman zaman da fört şapka giyen Kılıçdaroğlu'nu izleyenler kendilerini gülmekten alı koyamadı. Ekrana giren kameramanlar ve diğer görevlilerde komik görüntülerle canlı yayında kendilerine yer buldular.

ORGAN GASPI KONUSUNDA ALANINDA TEK ESER

 organ-nakli-3boyut-k

YORUM YAP