Biri altın kokusu mu aldı ne?

Biri altın kokusu mu aldı ne?
18.07.2018 17:41:27

Tuhaf bir şekilde ardı ardına batık altın gemisi bulundu haberleri geliyor son aylarda. Birileri altın konusunda bir dolaplar çevirme peşinde. Türkiye'nin de geçmeye çalıştığı 'altına dayalı yeni sistem' birilerini çok korkutuyor galiba.

Güney Kore'nin batı sahili açıklarında yaklaşık 130,5 milyar dolar değerinde altın taşıdığı sanılan Rus gemisinin enkazı bulundu.

Yerel basındaki habere göre, Rus donanmasına ait olduğu tahmin edilen “Dmitri Donşkoy” savaş gemisinin enkazı, Ulleungdo Adası açıklarında ortaya çıkarıldı.

113 yıl önce Japonya ile Rusya arasında çıkan savaş sırasında battığı tahmin edilen geminin, yaklaşık 130,5 milyar dolar değerinde altın taşıdığı düşünülüyor.

Altınların, savaş zamanında askerlerin maaşları, liman ücretleri ve diğer masrafların karşılanması için kullanılmak üzere gemide bulunduğu sanılıyor.

Hasar gören diğer gemilerdeki altınların da Dmitri Donşkoy'a aktarıldığı tahmin ediliyor.

Merkezi Güney Kore'de bulunan ve batık gemilerde define arayan Shinil Group şirketi, yıllardır bulmaya çalıştığı gemideki altınların çıkartılması için Çin, Kanada ve İngiltere'den şirketlerle ortak operasyona hazırlanıyor. 

İLGİLİ HABER VE MAKALELER

Ticarette yeni ödeme aracı: Altın havale devri başladı

Altın Para Anonim Ortaklığı

Erdoğan'ın 'altın para' çıkışı bizim teklifimizdi

Altın hesapları rekor seviyede

Rusya ABD tahvili satarken altın rezervini artırıyor

Milyonerlerde 3.6 milyar liralık altın var

 

YORUM YAP