Alper Altun

“Bebek katleden terör örgütü” de adı ne?

02.08.2018 16:39:16

“Bebek katleden terör örgütü” de adı ne?

Türkiye 2 gündür Hakkari'de astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan'ı konuşuyor, üzülüyor, kahroluyor, teröristleri lanetliyor.

Yüksekova'da vatani görevini yapan eşi Serkan'ı bebeğiyle ziyaret ettikten hemen sonra katledildi Nurcan Karakaya ve küçücük Mustafa Bedirhan.

Uşak'tan yola çıkmışlardı. Sürpriz bir ziyaretti bu. Bir süredir görüşemiyorlardı. Sanki Nurcan Karakaya'nın içine doğmuştu tekrar görüşemeyecekleri ve eşiyle vedalaşır gibi 2 saatlik bir ziyaretten hemen sonra uzaktan kumandayla patlatıldı kalleşçe arabası.

34 yıl boyunca kalleşlikten, bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar dahil binlerce masum ve sivili katletmekten vazgeçmeyen; bir yandan da hak, hukuk, barış kardeşlik yalanlarıyla sempatizanlarını kandırmaktan geri durmayan bir lağım çukurunun bitiş ve çöküş döneminde yaşandı bu son katliam.

Mustafa Bedirhan'ın, babasının kucağında yüzünün yarısını kapatan asker kepiyle çekildiği fotoğrafa baktıkça kahrolduk hepimiz. O masum güler yüzlü bebek ve babası bir süre ayrı kalacaklar belki ama “Vatan sağolsun” diyen Mehmetçikler bitmedikçe, teröristlerin kökü de kurutulmaya devam edecek.

Hain terör eylemi için Türkiye'nin her tarafından lanetler okundu.

“Kahrolsun PKK, kahrolsun teröristler” dendi.

İdam çağrıları yeniden yükseldi.

Siyasetçiler bu hain terör eylemini kınadı ve gerekenlerin yapılmaya devam edeceğini açıkladılar.

Ama…..

Benim dikkatimi çeken Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya'da katıldığı bir cenaze töreninde bu konuyla ilgili yaptığı açıklama oldu. Şöyle dedi Kılıçdaroğlu "Her ölüm acıdır. Bugün bir doktoru, anneyi yolcu ettik. Milletvekili ve ailesine baş sağlığı dileklerimizi ilettik. Daha acı olanı Hakkari'de bir annenin ve çocuğunun şehit edilmesidir. Terörden çok çektik. Büyük acılar yaşıyoruz. Umuyorum ve diliyorum; bu terörü hep birlikte sonlandırırız."

Bu açıklamayı farklı kaynaklardan bir kaç kez izledim ve içinde PKK ifadesinin geçmediğini farkettim. Bilinçli bir tercih miydi bilemiyorum ama hatırlatmak isterim, söylemekte bir sorun yok Sayın Kılıçdaroğlu! Bu katliamı yapan bebek katilleri PKK terör örgütüne üye teröristlerdir. Bebek katleden terör örgütünün adı da PKK'dır. Bunu da ağzınızı doldura doldura söyleseydiniz iyi olurdu.

Üstelik bir dönem terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlığını da yapan CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun da twitter'dan yaptığı açıklamada PKK demeden “terörü lanetliyorum” ifadesi CHP'de PKK isminin kullanılmamasına özen mi gösteriliyor sorusunun akıllara gelmesine yol açıyor.

Hadi PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP'den, PKK'ya terör örgütü denilmemesini belki kanıksadık da, Atatürk'ün kurduğu ana muhalefet partisi CHP'nin bu duruma düşmesine insan gerçekten hayret ediyor.

YORUM YAP