Batının 'Ebru Özkan' iddiasına Türkiye'den yalanlama

Batının 'Ebru Özkan' iddiasına Türkiye'den yalanlama
27.07.2018 10:52:52

Washington Post gazetesi, İsrail'de gözaltına alınan Ebru Özkan'ın Trump'ın istediğiyle serbest bırakıldığını yazdı. İsrail ise bu haberi doğruladığı ileri sürüldü. Her işi yalan dolan olan batının doğru ifadesiyle komplocu gavurun yalanlarına dikkat etmeli.

Moon tarikatına ait Washington Post gazetesi, ABD Başkanı sarı şeytan Trump'ın 14 Temmuz'da İsrail Başbakanı vampir Benyamin Netanyahu'yu arayarak İsrail'de gözaltına alınan Ebru Özkan adlı Türk vatandaşının bırakılmasını istediğini yazdı.

İsrail'in ise haberi doğruladığı yazıldı ancak kimin nasıl doğruladığı meçhul.

Konunun ise Erdoğan ile Trump arasında ABD'li rahip Brunson'un bırakılması anlaşması çerçevesinde gündeme geldiği ileri sürüldü.

Ancak tüm iddialar teyide muhtaç.

GERÇEKTEN MUHTAÇMIŞ

Yukarıdaki haberdeki notumuzdan kısa bir süre sonra Türkiye iddiaların tümünü yalanladı. Bu da batı mahreçli haberlere çok fazla dikkat etmek gerektiğini bir kez daha ortaya koydu.

O halde hepimiz batıda şerefsizlerden gelen her haberi Kur'an-ı Kerim ikazı çerçevesinde bin kerre yüzdençten geçirmeliyiz.

Brunson anlaşması iddiasına yalanlama

Türk yetkili, "İsrail'de düzmece terör suçlamalarıyla gözaltına alınan Ebru Özkan'ın salıverilmesi karşılığında Andrew Brunson'ın serbest bırakılmasına yönelik Türkiye ile ABD arasında anlaşma yapıldığına yönelik haberler tamamen asılsızdır." dedi.

Türk yetkili, "İsrail'de düzmece terör suçlamalarıyla gözaltına alınan Ebru Özkan'ın salıverilmesi karşılığındaAndrew Brunson'ın serbest bırakılmasına yönelik Türkiye ile ABD arasında anlaşma yapıldığına yönelik haberler tamamen asılsızdır." dedi. 

YORUM YAP