AK Parti Ordu belediye başkanının istifasını istedi

AK Parti Ordu belediye başkanının istifasını istedi
13.09.2018 23:43:47

AKP'li Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevden alındığı iddia edildi.

Yılmaz, akşam saatlerinde twitter üzerinden Numan Kurtulmuş'u çok sert sözlerle eleştirmişti.

Enver Yılmaz'ın istifası istendikten sonra Numan Kurtulmuş hakkında o mesajları paylaştığı da iddia ediliyor.

Öte yandan istifaya ilişkin henüz resmi bir açıklamada bulunulmadı.

"EN GİZLİ VE SİNSİ KENDİ ÇIKTI"

Yılmaz Twitter hesabından şunları yazmıştı:

"Birileri sözlerini unutmuş gibi ama biz unutmadık, unutmayacağız! Firavunlaşmadık, karunlaşmadık, kibre düşmedik. Dilimizin Ali dediğine, kalbimiz Muaviye demedi...
'Aramızda gizli ve sinsi AKP'liler olabilir' demişti. Yıllar sonra haklı olduğu ortaya çıktı.Geldiği yere bakılırsa. En gizli ve sinsi kendi çıktı."

 

 Yılmaz daha sonra attığı tweetleri sildi.

[Haber görseli]

EMNİYET MÜDÜRÜ İLE TARTIŞMIŞTI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Ordu ziyareti sırasında gazetecilerin gözleri bir süre önce il emniyet müdürü ile protokolde kavga eden Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın üzerindeydi. Samsun'da gerçekleştirdiği programın ardından havayoluyla Ordu'ya geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu-Giresun Havalimanında Vali Seddar Yavuz ve il protokolü tarafından karşılandı. Karşılama esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vali Yavuz arasındaki samimi diyalog ve yüzlerindeki gülümseme dikkat çekerken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise tedirgin bir yüz ifadesi ile kenarda bekledi.

ERDOĞAN BAŞKANI SORGULADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adı protokol tartışmasına karışan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Meclis Başkanlığı makamında görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki grup toplantısının ardından Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ı makamında ziyaret etti. Erdoğan bu ziyaret öncesi ise Ordu'daki bir festivalde adı protokol tartışmasına karışan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Meclis Başkanlığı makamında görüştü. Görüşmede, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bulundu. Enver Yılmaz, görüşme sonrası gazetecilere açıklamada bulunarak, “Olayı anlattım, bizim çerçevemizden" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

YORUM YAP