Ahmet Hulusi Akten’in tekzibi

Ahmet Hulusi Akten’in tekzibi
02.08.2018 14:51:22

"Bu sapık lağım da ABD"de yaşıyor" şeklinde ifadeler yer almış ve yazı altına müvekkilimin resmini yerleştirmek sureti ile şahsına ağır hakaret ve tahkirde bulunulmuştur. Resim altında, Ahmet Hulusi şeklinde başlayan yazıda da, "Adı Ahmet Hulusi. Şeytanîlerin yurdu ABD'de yaşıyor. İslam'ı tahrif çabası ise şöhret buldu. Kitapları ücretsiz dağıtılıyor. CIA'in finanse ettiği dile getiriliyor. Mustafa Ceceli'nin 'şeyhim' dediği, sosyetenin peşinden koştuğu bu sapıkta ifşa oldu" şekliyle hakaret ve sövmeler devam etmiştir.

Haber ve eleştiri, hiç kimseye sövmek, kanıtsız suçlamak ve iddia edilen konu ile ilgili doğru bilgi olmaksızın kişiye saldırmak ve iftira atmak değildir. Üstelik bu şekilde insan onuruna yönelik en ağır kelime ve küfürlerle saldırarak bir haber yayınlamak, bu fiili işleyenlerin sandığının aksine toplum da kabul görmemekte ve her zaman fena söz, sahibinde yaşamak üzere kendisine geri dönmektedir.

Müvekkilim 1965 senesinde yayınlamış olduğu Tecelliyat isimli kitabından başlayarak tüm kitaplarında ve söyleşilerinde insanların hiç kimseye tâbi olmamasını, kendi aklıyla, kendi yolunu çizmesini kimsenin kimseye mazeret teşkil etmeyeceğini, dinin ferde geldiğini ve dinden ferdin mesul olduğunu, bu anlam da organizasyon ve kuruluşların ve tarikatların din adına kişiye bilgi vermekten öte hiçbir şey yükleyemeyeceğini vurgulamakta olup, şeyh, hoca, mürşit olmadığını ve bir tarikatının söz konusu olmadığını ısrarla vurgulamaktadır. Hal böyle ve bütün beyanları apaçık ortada iken halen bir kısım çevrelerin kendisini bir tarikat şeyhi gibi göstermeleri; tarikatı var söylemini yaymaları, tamamen planlı bir itibarsızlaştırma hareketi olarak değerlendirilmektedir. Ahmed Hulusi'nin bütün yazılı, görsel ve sözlü eserleri www.ahmedhulusi.org/tr adresinden veya Youtube Ahmed Hulusi kanalından incelenebilir.

Haber sunumu ve eleştirinin bir ölçü ve adabı olmasına rağmen hiçbir kural tanımadan bir kişinin hakkı ve hukukuna böylesi ifadelerle yapılan yakıştırmalar elbette vicdan karşısında utanmaya mahkûmdur. Hakkında hiçbir suç ve suçlama olmayan müvekkilim hakkında, hiçbir araştırma ve inceleme yapılmaksızın yapılan bu ve benzeri, tüm hakaret, benzetme ve yorumları Türk halkının sağduyu ve vicdanına bırakıyoruz... Saygıyla duyururuz.”

Ahmet Hulusi Akten Adına
Av Turan Yirmibeşoğlu

YORUM YAP