Adnan Oktar için adını bile değiştiren profesör kim?

Adnan Oktar için adını bile değiştiren profesör kim?
17.07.2018 13:48:01

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta başında Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde operasyon başlattı. Operasyon sonrası gözler Oktar için adını bile değiştiren Taslaman'a çevrildi.

Operasyon kapsamında 235 kişi hakkında gözaltı karar verilirken Adnan Oktararacıyla kaçmak isterken yakalanarak gözaltına alındı.

Öte yandan Adnan Oktar'ın mal varlıklarına el konurken şirketlerine de kayyum atandı.

Oktar'ın evinden birçok tarihi eser çıkarken garajdaki çoğu lüks 16 araca el konuldu. 

İLGİNÇ İLİŞKİLER ORTAYA ÇIKIYOR

Adnan Oktar örgütüne yönelik operasyonun ardından ilginç ilişkiler ağı da ortaya çıkmaya başladı.

Televizyonlarda yayınlanan "hadis" tartışmalarının taraflarından olan ve İslam'ın hadislerden bağımsız şekilde hayata geçirilmesi gerektiği görüşünü savunan Taslaman'ın da Adnan Oktar grubunun eski takipçilerinden biri olduğu ortaya çıktı.

Buna göre; 1985 yılında Adnan Oktar'a karşı düzenlenen ilk operasyonda gözaltına alınan ve örgüt ile ilgili kilit bilgilere sahip Prof. Dr. Caner Taslaman Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde Adnan Oktar ile birlikte yargılandı.

Geçtiğimiz hafta başında Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde operasyon başlattı.

Caner Taslaman, Adnan Oktar için adını bile değiştirdi!

SOYADINI BİLE DEĞİŞTİRDİ!

Daha sonra Oktar'la adının anılmasından ailesinin duyduğu rahatsızlık üzerine nüfusta Osman Caner Uygun olan kaydını değiştirdi. Osman Caner Uygun, "Taslaman" soyadını alarak yeni hayatına "Caner Taslaman" ismi ile devam etti.

Caner Taslaman ayrıca, İsrail'in medya organlarında Türkiye ve AK Parti iktidarı konusunda görüşlerine en sık başvurulan isimlerden biri olarak biliniyor.

Caner Taslaman'dan operasyon öncesi ilginç mesaj!

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan ve Adnan Oktar Suç Örgütü'nün kurucu kadrosunda yer alan Prof. Dr. Caner Taslaman'ın Adnan Oktar'a düzenlenen operasyondan saatler önce attığı bir Tweet dikkatleri çekti.

1985 yılında Adnan Oktar'a karşı düzenlenen ilk operasyonda gözaltına alınan ve örgüt ile ilgili kilit bilgilere sahip Prof. Dr. Caner Taslaman, Adnan Oktar'ın geçmişini en iyi bilen 3-5 kişiden biri.

OPERASYON ÖNCESİ AYETLİ MESAJ!

O dönem Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde Adnan Oktar ile birlikte yargılanan ve ilişkilerini hala sürdürdüğü öğrenilen Caner Taslaman, Oktar'a düzenlenen operasyondan saatler öncesinde paylaştığı bu ayetle dikkatleri üzerine çekti:

"Rabbinizden size indirilene uyun; O'nun berisinden birtakım velilerin ardına düşmeyin. Siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!"

İFADESİ ALINACAK MI? 

Son dönemde kamuoyunda dikkat çeken isimler arasında yer alan ve sık sık televizyon programlarının konuğu olan Caner Taslaman'ın operasyon ile ilgili ifadesinin alınıp alınmayacağı ise merak konusu oldu.

Kaynak: Superhaber.tv
 

  1. samimi samimi

    Bu adamdan şüphelenmiştik...Bu çok önemli bir konu...çünkü İslami bilgisi ile kimsenin cevap veremediği, vermediği durumlarda bütün konulara özgüveniyle çıkıp ekranlarda cevap veren kişi olarak karşımıza çıkarıldı... bu çok puan kazandırdı bu şahsa....ancak daha sonra konuşmalarını dinledikçe birşeyler ima ederek, konuşmalarının altında gizli mesaj vererek anlatımda bulunduğunu anlamak zamanla açığa çıkan bir durumdu....

YORUM YAP