ASYA

Diğer

  Duterte imzayı attı, Moro artık özerk

  Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayan Bangsamoro Organik Yasası'nı onaylaması bölge halkının geleceğe umutlarını arttırdı.

  Moro Müslümanlarına özerklik sağlayacak kanun kabul edildi

  Filipinler'de Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayacak yasa, mecliste kabul edilerek Devlet Başkanı Duterte'nin onayına sunuldu.

  Duterte'nin muharref İncil ve Hıristiyanlık eleştirisi sürüyor

  Filipinler'deki uyuşturucu baronlarının infaz edilmesi emri, Obama'ya ve Papa'ya küfrü, Trump'a yönelik sözleri ile dikkatleri üzerine çeken Duterte Hıristiyanların vaftiz inancı ile de alay etti.

  Kim ve Trump görüşmesi resmen başladı

  Kuzey Kore lideri ile Kim ve ABD Başkanı Trump Singapur'da bir araya geldi. İlk kez yaşanan bu tarihi an kameralara böyle yansıdı.

  İyi şeyler de oluyor: Birbirlerine girmek üzereler

  Gavurun dünyanda işler iyice karıştı. Çaresizlik ve belirsizlik içinde batı, içine girdiği bunalımı aşabilecek durumda da değil. Trump'un verdiği son fotoğraflar dünya açısında sevinilmesi gereken durumu özetliyor.

  Putin Suriye'de bulunmalarının nedenini itiraf etti

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye bulunma nedenlerinin silahları denemek olduğu itirafında bulundu. ABD Savunma Bakanı Mattis ise ABD güçlerinin Suriye'den çekilmeyeceğini söyledi.

  Şerefsiz Çin'den doğru adım

  Geçtiğimiz hafta 86 yaşındaki Doğu Türkistanlı alim Abdulehad Barat Mahsum'u hapishanede şehid eden Çin rejimi, Müslüman Türk kızlarını da ateist Çinlilerle zorla evlendirmeye kalkmıştı. Şimdi ise rakibi ABD'ye tepki için Çinlilerin Kudüs'te çalışmasını yasakladı.