ASYA

Diğer

  Mahathir Muhammed seçimleri yine kazandı

  Malezya'da yapılan genel seçimde eski Başbakan Mahathir Muhammed öncülüğündeki ittifak birinci çıktı.

  Paşinyan: Türkiye ile diplomatik ilişkiler kurmaya hazırız

  Ermenistan parlamentosunda dün yapılan oylama sonucunda başbakanlık görevine getirilen muhalif gösterilerin lideri Nikol Paşinyan, Türkiye ile hiçbir ön koşul sunmadan diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduklarını söyledi.

  ‘İsrailli casusluk firmasıyla anlaştı' iddiası

  İRAN’la yapılan nükleer anlaşma üzerinde büyük değişiklikler yapılmasını, aksi takdirde anlaşmadan çekileceklerini söyleyen ve kararı 12 Mayıs’ta netleşecek olan ABD Başkanı Donald Trump’la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

  Sapığın ayağına gidersen buna razı olacaksın

  Japonya Başbakanı Abe'nin İsrail'e düzenlediği ziyaret sırasında yemek masasındaki 'ayakkabı' iki ülke arasında krize yol açtı. Japonya başbakanın bu rezalete neden itiraz etmediğine anlam verilemiyor.

  Başbakan adayından itiraf: Sınırları korumaya yeterli ordumuz yok

  Ermenistan’da eski Başbakan Serj Sarkisyan’ı istifaya zorlayan protesto hareketinin lideri Nikol Paşinyan, Başbakan olmaya hazır olduğunu söyledi ve Ermenistan'ın şu anda tüm sınırları korumaya yeterli ordusu olmadığını itiraf etti.

  Filistinli bilim adamının annesi: Oğlumu İsrail öldürdü

  Filistinli bilim adamı Fadi el-Batş'ın annesi Fatıma, 'İsrail, oğlumu elektrik enerjisi alanındaki bilgisi nedeniyle öldürdü. Oğlum, enerji alanında büyük bir ilim adamıydı, araştırmaları ve buluşları vardı' ifadelerini kullandı.

  Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi ile görüştü

  Türkiye, danışılması gereken devletler arasına Çin'i de alarak sahaya sürüyor...

  Füze denemelerine ve nükleer testlere son verdi

  Kore Yarımadası'ndaki barış girişimlerinin ilerlemeye kaydetmesiyle, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, artık nükleer füze denemesi yapmalarına gerek olmadığını açıkladı.

  Ermenistan karıştı

  Eski cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın başbakanlığa aday gösterilmesine karşı çıkan kalabalıklar, sokaklarda polisle çatıştı. Uluslararası haber ajansları, savaş alanına dönen başkent Erivan'dan fotoğraflar geçti.

  Gerilim tırmanıyor, Rusya resti çekti

  ABD ve Rusya arasında gerilim her geçen dakika tırmanıyor. Rusya’nın Avrupa Birliği (AB) Temsilcisi, Moskova’nın ABD’yi Suriye’ye saldırmaması yönünde uyardığını söyledi.