Can Kemal Özer

Yahudi’den bize ne dost olur ne de post

23.12.2015 07:45:28

AK Parti genel başkan yardımcısı Ömer Çelik'in “Kuşkusuz, İsrail devleti ve İsrail halkı, Türkiye'nin dostudur” şeklindeki talihsiz açıklamasına, Azerbaycan seyahatim nedeniyle biraz geç muttali oldum.

Sosyal medyada ve medyadaki tartışmalara bakmazdan evvel, metni okur okumaz aklıma gelen ilk şey, “adama bu cümleleri yedirtirler oldu.”

Kim yedirtir? Önce Allah (c.c.), sonra millet, nihayetinde de bu ülkenin devlet başkanı ve başbakanı. Zira cümle kimden sadır olursa olsun, millet bu cümleden beridir. Bu cümleyi gurupta tashih etmeyen kimse siyaseten biter.

Allah-ü Teâlâ şöyle buyurur: “Dinlerine uymadıkça Yahudiler de, Hıristiyanlar da asla senden razı olmazlar. Andolsun ki, sana Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır...” (Bakara  120)

“İşte siz öyle kimselersiniz ki, onlar sizi sevmedikleri halde siz onları seversiniz. Siz bütün kitaplara inanırsınız; onlar ise sizinle karşılaştıklarında "inandık" derler. Kendi başlarına kaldıklarında da, size olan kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: Kininizden kahrolup ölün...” (Âl-i İmrân  119)

İkinci Ayet-i Celile ile ilgili Diyanet Vakfı mealine şu not düşülmüş: “Siz onları seversiniz; yani onların Müslüman olmalarını istersiniz. Çünkü İslam her şeyden hayırlıdır. Hâlbuki onlar sizi sevmezler; yani sizin kâfir olmanızı isterler, kâfir olmak ise her şeyden kötüdür.” 

Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamasında, Türkiye ile İsrail'in ön anlaşmaya vardığı yönündeki haberlerin doğru olmadığını, ancak görüşmelerin sürdüğünü belirtmiş. Çelik, Türkiye'nin İsrail'den istediği “özür”, “tazminat” ve “Gazze'den ambargonun kaldırılması” şartlarını tekrarlayıp, “Bu şartlar yerine gelmediği takdirde sağlıklı bir süreç olmaz” demiş.

İSRAİL'E DOST OLANLARIN HÂLİ PÜRMELÂLİ

Ömer Çelik'in açıklaması bir sürçü lisan ise tashih ve özre muhtaç. Lakin şu ana kadar beklenen olmadı. Bu kusurdan da öte bir durum…

Tayyip Erdoğan'ın ‘Davos'ta eli kanlı işgalci katillere çektiği “one minute” sonrasında, TBMM'deki Türkiye İsrail Parlamentolar Arası Dostluk Grubu sona ermişti. Ömer Çelik'te istifa edenlerden biriydi.

307 üyeli o “dostluk” grubunun üyelerinin listesi arşivimde duruyordu. Hatta o tarihlerde timeturk.com'da yazdığım yazıda tam listeyi vermişim. Listedeki AK Parti, MHP, CHP, HDP ve DSP'li vekilleri tek tek inceledim, onlardan üç beşi hâlen siyasete devam ediyor. Diğerlerine ne olmuş biliyor musunuz? Tamamı tarih…

ERDOĞAN YAHUDİ ZUILMÜNE BOYUN EĞECEK ADAM MI?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Davutoğlu ve AK Parti'nin İsrail'e yönelik tüm Müslümanların takdirine mazhar olmuş politikaları malum. Geri atım atılmaz ve atılması da yeri yerinden oynatır.

Erdoğan'ın Türkiye'de, tüm Müslümanlar ve diğer vicdanlı insanlar arasında teveccüh görmesini sağlayan şey, egemen Yahudi zulmüne boyun eğmemesi, izzetli duruşu, mazlumları koruması ve Hakkı haykırmasındandır.

Azerbaycan'da karşılaştığım ve kendilerine “Azeri” denilmesinden son derece rahatsız olan ‘Azerbaycan Türkü' kardeşlerimizin hemen hepsi Erdoğan'ı seviyor. Türkiye ve Erdoğan'ın orada yaptıklarından ziyadesiyle memnun ve duacılar.

Ömer Çelik'in sözleri ne Müslümanları, ne de AK Parti'yi bağlar. İçeride içleri kan ağladığı halde sessiz kalan büyük bir kitlenin olduğunu biliyoruz. Susmalarının nedeni tasvip etmeleri değil, son sözü Erdoğan'ın söylemesi içindir.

Ne Reis, ne de Hoca mazlumlara, Filistin'e, Hz Peygamber (s.a.v.)in ve dahi diğer peygamberlerin emanetine kat'a ihanet etmezler. Ne ihaneti? Canlarını verirler de bunu akıllarının ucundan bile geçirmezler.

Siz hiç ‘içinde çürükler var' diye ceviz çuvalınızı çöpe attınız mı? Paralel çetenin yayın organları, İsrail'in Sözcü'sü ve kafayı Erdoğan düşmanlığı ile bozmuş olanların gazına gelerek lütfen teenniyi elden bırakmayın.

Pek çok kimse isabetli tepkiler göstermiş. Ama biz, İsrail'in Sözcü'sü onlardan iktibas yaptığı için birkaç nakil yapalım.

Hilal Kaplan: ‘Bırakın İsrail devletinin dostumuz olduğu ifadesini, halkının dahi dost ilan edilmesine karşıyım' demiş. Fatih Tezcan: ‘İsrail devleti Türkiye'nin dostudur ibaresi tevil olamaz, tashih olur. İsrail Devleti Türkiye'nin hiçbir şart ve bağlamda dostu değildir! Bilakis zalim ve katildir! Bu topraklarda kimse algı operasyonu yapamaz.' Cemile Bayraktar: ‘Antisemitizm'e de, Siyonist dostluğuna da lüzum yok' demiş. Hepsini kutluyorum.

Bizden Semanur Sönmez Yaman ise Pazartesi yazısını söyle tamamlıyordu: “Ellerini ovuşturarak keyifle “Bakın, çok güvendiğiniz Erdoğan nasıl da sattı Filistin davasını ve Hamas'ı” diyen “İsrailseviciler”in hevesleri kursaklarında kalacak…”

Emin olun aynen böyle olacak. “Erdoğan ve AK parti sattı” diyenler, bunun üzerinden tepki yerine fitne çıkaranlar, davasını, vatanını satmaya en müsait olanlardır.

Müslüman'ın bir dostu vardır. O da diğer Müslüman/lar.

İSRAİL'İN DERDİ ANLAŞMA DEĞİL, ALGI YÖNETİMİ

Barış, İsrail'in genetik yapısı ve varlık nedenine aykırı. İsrail'in süreçle ilgili yaydığı haberlerin tümü, algı yönetimi ve Türkiye ile Erdoğan'ı kızdırmaya yönelik. ‘Biz çözüme çok yakındık, ama onlar düşmanca davrandılar' dedirtmek. Olup biten bir Yahudi kurnazlığı ve Siyonist şeytanlıktan ibaret!

Biz bir fâsık haber getirdiğinde araştırmakla mükellefiz. Bir Siyonist/Yahudi haber getirdiğinde ise hiçbir şartta güvenmemekle mükellefiz. Çünkü Siyonist doğru söylemez. Söylemiş ise onun doğrusu, tıpkı şeytanın muhatabını sapıttırmaya dönük şerre karıştırılmış doğruları gibidir. İşgalci terörist İsrail ve onunla aynı fikirdeki akılsızların derdi; doğudaki terörü, Suriye'deki gündemi, Musul'daki gelişmeleri unutturmak…

Maksat üzüm yemek değil, bağı harap etmek. Bir müfsitten hayır beklemek, şeytanla arkadaş olmak gibidir. Aramızda çürük cevizler olabilir, ama biz idarecilerimiz ve kendimizi biliyoruz. Mü'min'in kalbinde küfre ve küfür üzere olanlara yer yok.

(NOT: Başlığım Yahudi düşmanlığı içermez. Biz Yahudi değiliz ki, insanları Yahudi ve Goyim diye ayıralım. Biz Siyonist değiliz ki, ahde vefasızlık edelim. Biz İsrailli değiliz ki, işgalci olalım.

Biz, Allah'ın hayat hakkı verdiği hiç kimseyi hor görmeyiz. Hayat hakkını elinden almayız. Nimetine saldırmayız. Ardından tuzak kurmayız. Kavmiyetçilik yapmayız. Namusuna göz dikmeyiz. Çocukların organlarını çalmayız. Çünkü biz ateist, Budist, Yahudi ve Hıristiyan değiliz. Biz Müslüman'ız, Müslüman!)

OKUNACAK KİTAPLAR

Göçebe Kimlik, Gilad Atzmon, Mana Yay.

Siyonizm Dosyası, Roger Garaudy, Pınar Yay

  1. Kemal Kemal

    'Ömer Çelik'in sözleri ne Müslümanları, ne de AK Parti'yi bağlar.' demişsiniz çok yanlış ne demek kendisini bağlar Ömer Çelik AK PARTİ ADINA konuşuyor... daha nesini iyiye yoruyorsunuz anlamadım gitti

YORUM YAP