SOSYAL MEDYA

Diğer

  Google'un 4.000 askeri drone personeli aynı anda istifa etti

  Etik değerler konusunda endişeli 4.000 Google personeli, Pentagon ile ortak yürütülen çalışmanın korkunç bir silaha dönüşme potansiyeli nedeniyle projeden ayrıldıklarını bildirdi.

  Türkler, batılılardan az televizyon izliyor

  2008 ile 2015 yılları arasında 15 Avrupa Birliği ülkesinin vatandaşları üzerinde yapılan araştırmaya göre, Türkler günün 2 saat 17 dakikasını ekran karşısında geçirirken, bu sürenin AB ortalamasının altında olduğu görüldü

  Twitter'da sahte hesap 'bot'larla yapılan şeytanlıklar

  Sosyal medyada trendleri manipüle etmek için pek çok yöntem mevcut. Yalan haber yayabilir. Eleştirileri bastırabilir İstenilen görüşü destekleyebilirler.

  Ne olduğunu Kur'an dinleyip etkilendiler

  İncil'i Kur'an diye okudu, batılılar inandıkları İncillerini saçma buldu

  Twitter’a da uçtan uca sözde şifreli mesaj

  Twitter, mesajlaşma uygulamasında uçtan uca şifreleme özelliğini denemeye başladı. Twitter'ın en son APK'sında uçtan uca şifrelemenin izleri görülebiliyor.

  TAMAM twitlerinin tamamına yakını dışarıdan

  CHP, HDP, İP, SP ve DP'yi destekleyip, AK Parti iktidarını 'TAMAM' bağlamında atılan twitlerinin tamamına yakının FETÖ'cülerin batılı ülkelerden arttığı görüldü.

  Kolay video indirme

  Sosyal medya uygulamalarından kolay video indirmenin en kolay yolu

  Amerikalı Google'dan FETÖ'ye meşruiyet

  Meşhur arama motoru Google'da 'gazete yazarları' arandığında dünyanın en azılı terör örgütünün ele başısı 'yazar' olarak listeleniyor.

  Suudi Arabistan'da darbe

  Suudi Arabistan'da darbe yapıldığı yönündeki haberler üzerine Twitter alemi coştu. İşte onlardan bir kaçı...

  'Çin, Türkiye'yi bir anda susturabilir'

  'İletee' isimli yerli iletişim platformunun müjdesini veren HAVELSAN Genel Müdürü Atalay, bilişim altyapımızın Çin'li firmaların tekelinde olduğunu belirtip korkunç tehlikeye dikkati çekti: Bugün o firmaların ürünlerine yapılacak uzaktan bir müdahaleyle Türkiye'nin bütün haberleşme altyapısı susturulabilir.