SOSYAL MEDYA

Diğer

  Çin'in 4. büyük zengini de 'geri zekalı' çıktı

  Çin'in 4. büyük şirketi HNA Group'un Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Vang Cian, Fransa'da fotoğraf çekerken yüksek bir duvardan düşerek hayatını kaybetti.

  Sosyal medyada paylaşmadan önce bin kez düşün

  Gmail, Yahoo, Hotmail gibi büyük oyuncular başka olmak üzere maillerin güvenli olmadığı en sık tekrarlanan haberlerden biri. Öte yandan Facebook ve instagram başta olmak üzere sosyal medya aile, çocuk, ölüm, doğum gibi özel veri ve resimleri yayınlanmasının aileler ve toplumu tehdit ettiği yazılır ama pek çok kimse bunu umursamaz...

  İşte haber bu

  Bazen uzun uzun yazmaya gerek yok. Kısa bir cümle her şeyi özetler. İşte o özetlerden bir kaç örnek...

  Sosyal medyada kendini ele veren verene

  Dijital Kalkınma Derneği Başkanı Zekai Kıran'ın 17/25 sürecinde attığı twitleri ile 24 Haziran seçimleri sonrası yaptığı RT tartışmaya yol açtı. İşte garip ilişki ağı:

  'Mavi Balina'cılar nihayet yakalandı

  Rusya'da 2015'te çıkan ve dünyada 130 gencin yaşamını yitirmesine yol açan Mavi Balina oyununun kurucusunun ardından işbirlikçi Nikita Nearonov da yakalandı.

  Talebelerin okula cep telefonu getirmeleri yasaklandı

  Fransa Parlamentosu, öğrencilerin üniversiteye kadar okula cep telefonu sokmasını yasaklayan düzenlemeyi kabul etti. Gelecek yıl başlayacak yasakla, telefona bağımlılığı azaltmak, derse odaklanmak, öğrencilerin birbirleriyle temasını sağlamak amaçlanıyor.

  MOSSAD sadece O'nu takip ediyor

  Filistin topraklarındaki işgalci terörist İsrail'in acımasız istihbarat teşkilatı MOSSAD'ın sadece o Türk büyüğünü takip ettiği tespit edildi.

  Yalan sosyal medya haberine tutuklama

  Sosyal medyada yalan haber yayan kişiler hakkında yürütülen soruşturma sonrasında tutuklama geldi.

  İşte çocuklar için 20 bölümlük çizgi film: Afacanlar Sınıfı

  Manevî değerlerimizi çizgi filmler aracılığıyla evlatlarımıza öğretmek için hazırlanan 'Afacanlar Sınıfı' çizgi film serisinde ilk 20 bölüm tamamlandı. Tüm bölümlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

  Mahkemeden twitter kullanıcısı engelleme yasağı

  New York'ta bulunan federal bir mahkeme ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter üzerinden kullanıcıları engellemesinin anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.