Polisin işgüzarlığı ve Edirne’de 118 avukatlı hakaret tezgahı

Polisin işgüzarlığı ve Edirne’de 118 avukatlı hakaret tezgahı
13.11.2018 12:00:16

Edirne'de Emine Şahin isimli üniversite öğrencisinin 10 Kasım törenleri sırasında bağırarak Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmasının altından akıl almaz bir işgüzarlık çıktı.

Tutukluluğuna itiraz edilen Şahin'in hiçbir şekilde Atatürk'e yönelik tek kelime etmediği ve meydanda bağırmadığı belirtildi.

Törenlerin başladığı esnada yolda yürürken “bu kıyamdır” diye kendi kendine mırıldandığı ve o esnada orada bekleyen polis memurunun müdahale ederek Şahin'le tartıştığı olayın tamamen işgüzar polis memurlarınca tırmandırıldığı öğrenildi. 

 

ÇARPITMA VE PROVOKASYON

Polis memurlarının Şahin'in meydanda Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler kullanmış gibi tutanak tutmasının ardından 118 avukatın olaya müdahil olarak Şahin'in tutuklanması için çabaladığı belirtildi.

Cezaevinde Şahin ile görüşen avukat Hamza Uçan olayın tamamen bir çarpıtma ve provokasyondan ibaret olduğunu söyledi.

Polisin olayı çarpıtarak tutanak tuttuğunu, Şahin'in hiç bir şekilde bağırmadığını ve Atatürk'ün ismini dahi anmadığını vurgulayan Uçan, olaydan hemen sonra 118 avukatın Şahin'in tutuklanması için savcılığa koştuğunu söyledi.

Kemal Gümüş / Star

İLGİLİ HABER

Adaletin yerlerde sürüldüğünün resmidir: Bir talebe 'delilleri karartacakmış'

  1. samimi samimi

    eskiden Türkiye sokaklarında böyle bir baskı yoktu...isteyen duruyordu, işi olan ,acelesi olan olmayan geçip gidiyordu saat 9 u beş geçe....şimdi ne oldu? durmadı diye tutuklayamayacağınıza göre hakaret yalanı mı uydurdunuz? Nasıl oldu da kaşla göz arası 118 avukat birden biraraya çabucak geldiniz? İnsan bu kadar insanlıktan yoksun olamaz...iftiraya karşı çıkması gerekenler iftira atılması için bu kadar çalışıyorsa adalet birilerinin oyuncağı haline getirilmeye çalışılıyor demektir...

  2. NADA NADA

    pislik her yerde pisliktir sasmaz

YORUM YAP