Pentagon'a gönderilen toksik zarf, oyun mu gerçek mi?

Pentagon'a gönderilen toksik zarf, oyun mu gerçek mi?
03.10.2018 00:17:14

ABD'nin Savunma Bakanlığı Pentagon'a gönderilen iki adet zarfta toksik kimyasal bulunduğu açıklandı. Ancak iddianın sahibi ABD. Bu yüzden bu habere inanamka gerekir mi? Acaba Irak ve Afganistan'ı işgal için tezgahladığı 11 Eylül gibi ABD yeni bir oyun peşinde de kendi kendine zarf mı gönderdi? Sorular, sorular...

Pentagon'a ulaşmadan, Pentagon dışında yer alan posta ayrıştırma merkezinde tespit edilen zarfların içerisinde risin olduğu ifade edildi. Pentagon'dan Albay Rob Manning yaptığı açıklamada “Pentagon'un uzak inceleme merkezinde postalar incelenirken şüpheli içerik bulundu” dedi.

Pentagona ulaşan tüm paketlerin karantinaya alındığı da ifade edilen açıklamada, şuan için herhangi bir tehdit olmadığı duyuruldu.

PENTAGON'A ULAŞSAYDI BİRÇOK KİŞİYİ ÖLDÜREBİLİRDİ

Keneotundan elde edilen ve yüksek miktarda öldürücü toksik madde içeren risinin 20 bin kişinin her gün çalıştığı Pentagon'a ulaşması halinde birçok ölüme sebep olabileceği ifade edildi.

Risinin ilk etkileri gıda zehirlenmesi şeklinde ortaya çıkıyor, mide bulantısı ve kusma ile başlayan etkiler karın ve bağırsakta iç kanama olarak devam ediyor. Son aşamada ise böbrek ve ciğer yetmezliğine sebep olarak dolaşım sistemini çökertiyor ve ölüme sebep veriyor.

Toz olarak solunum yolu ile veya yutulması halinde çok az miktarı bir yetişkin için ölümcül olabilen madde için FBI ve Pentagon koruma bürosu araştırma başlatırken, FBI'ın bulunan maddeyi laboratuvarda incelememesinin ardından yeni bulgular elde edilmesi bekleniyor.

YORUM YAP