Ne oldu bu Yahudilere?

Ne oldu bu Yahudilere?
09.04.2018 13:35:42

Facebook'un Yahudi patronu Mark Zuckerberg ve şirketine yönelik kampanya tam gaz devam ediyor. İşi ilginç kılanlardan biri de bu Yahudi'ye karşı Yahudilerinde kampanyaya katılması.

Facebook'un kullanıcı verilerini Trump lehine kullandıklarını itiraf etmesinin ardından şirket iflasa doğru hızlı adımlarla ilerliyor.

Veri ihlali iddiaları sonucu sosyal medyada başlatılan 'Delete Facebook' (Facebook'u silin) kampanyasına teknoloji dünyasının yakından tanıdığı bir isim daha dahil oldu.

Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin yaklaşık 50 milyon Facebook hesabından veri topladığı ve bu verileri ABD seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullandığı iddiasının yankıları sürüyor.

Apple'ın kurucularından olan Steve Wozniak'dan veri skandalı ile gündemden düşmeyen Facebook ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Wozniak, milyonlarca kullanıcısının verilerini paylaşan Facebook'ta artık bulunmayacağını açıkladı ve Facebok hesabını kapattığı bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Yaşanan bu skandalın ardından sosyal medyada 'Facebook'u silin' (Delete Facebook') kampanyası start almıştı, Wozniak bu kararı ile kampanyaya destek veren ünlü ismler arasındaki yerini aldı.

WhatsApp'ın kurucusundan 'Facebook'u silin' kampanyasına destek

Veri ihlali iddiaları sonucu sosyal medyada başlatılan 'Delete Facebook' (Facebook'u silin) kampanyasına WhatsApp'ın kurucusu da destek verdi.

Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin yaklaşık 50 milyon Facebook hesabından veri topladığı ve bu verileri ABD seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullandığı iddiasının yankıları sürüyor.

Yaşanan bu krizin ardından sosyal medyada 'Facebook'u silin' kampanyası start aldı. Bu kampanyaya Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ın kurucusundan da destek geldi.

WhatsApp'ın kurucusu Brian Acton, sosyal medyadaki 'Delete Facebook' (FacebooK'u silin) kampanyasına destek verdi. Sosyal medya devi Facebook, 2014 yılında popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Elon Musk'da kampanyaya katıldı

Elon Musk 'Facebook'u silin' kampanyasına destek vermişti; Tesla ve SpaceX Facebook hesaplarını kapadı

Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin yaklaşık 50 milyon Facebook hesabından veri topladığı ve bu verileri ABD seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullandığının ortaya çıkmasının yankıları sürüyor.

WhatsApp'ın kurucusu  Brian Acton'ın ardından Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su Elon Musk da sosyal medyada başlatılan 'Delete Facebook' (Facebook'u silin) kampanyasına destek verdi.

Musk'ın tweeti sonrasında Tesla ve SpaceX firmaları Facebook hesaplarını kapadı

CAMBRİDGE ANALYTİCA'NIN CEO'SU GÖREVDEN ALINDI

Facebook'ta çok sayıda hesaba erişim sağlayarak veri ihlalinde bulunduğu öne sürülen veri analiz şirket Cambridge Analytica'nın CEO'su Nix'e görevden el çektirildi.

"VERİLERİ TRUMP LEHİNE KULLANDIK"

Facebook'tan kişisel verileri izinsiz şekilde aldığı öne sürülen analiz şirketinin en tepedeki yöneticisine ait gizli çekilen görüntüler, verilerin ABD başkanlık yarışında Trump'ın lehine kullanıldığını ortaya koydu. (Channel 4 News'un Cambridge Analytica'nın görevden alınan Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Nix ile yaptığı gizli çekimden bir kare)

ZUCKERBERG'İN SERVETİ 5 MİLYAR DOLAR DÜŞTÜ

Facebook hisselerinde görülen kaybın ardından, cuma günü 537 milyar dolar olan şirketin piyasa değeri bugün 43 milyar dolar kaybederek 494 milyar dolara kadar geriledi.

 

YORUM YAP