Muharrem İnce isyan etti: Oyum Erdoğan'a

Muharrem İnce isyan etti: Oyum Erdoğan'a
25.04.2018 13:49:10

2007'de Abdullah Gül için 'asla' diyen CHP, şimdi Gül'e sarıldı. Bunun üzerine Muharrem İnce isyan etti ve 'Oyum Erdoğan'a' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tüm çağrılarına rağmen adaylığını açıklamayan Kılıçdaroğlu sessizliğe bürünürken ana muhalefet partisinde çelişkili açıklamalar geliyor.

Erdoğan'ın karşısına soldan bir aday çıkarma cesareti gösteremeyen CHP'de isyan sesleri yükselmeye başladı.

"OYUMU ERDOĞAN'A VERİRİM"

Abdullah Gül'ün çatı adaylığı formülüne ilişkin de konuşan İnce, "Ben ikisinin (Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Erdoğan) arasında kalsam Erdoğan'a oy veririm" ifadelerini kullandı.

CHP'DEN İNCE'YE GÖNDERME

İnce'nin Abdullah Gül çıkışına karşlılık olarak CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, "İttirfak görüşmeleri devam ederken isimlerin üzerinde tartışılması doğru değil. Biz geniş katılımlı bir ittifakın peşindeyiz. Herhangi bir isim üzerinde rezervimiz yok." cevabını verdi.

YİNE ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMA

CHP'li Muharrem İnce'nin “Abdullah Gül aday olursa oyumu Erdoğan'a veririm” şeklindeki açıklamasının ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den bir cevap geldi: "CHP'nin gündeminde Abdullah Gül diye bir isim olmadı, şimdi de yok, olmayacak ta"

ozgurozel-gul

ASIL HEDEF İLK TURDA SEÇTİRMEMEK

SP, CHP, İP, HDP/PKK ve FETÖ'nün ilk hedefi Erdoğan'ın ilk turda seçilmesini engellemek. Bunun için herkes kendi adayı ile çıkacak. Erdoğan ikinci turda seçilemezse en çok oy alan muhalif adayda birleşecekler.

YORUM YAP